Volvo Kamyonlarının “Yakıt Tasarrufu Ustası” Aero Serisi Türkiye’de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Volvo Aero Serisi’nin Türkiye Lansmanı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Volvo Aero Serisi'nin Türkiye Lansmanı İstanbul'da Gerçekleştirildi

İnşaat, lojistik, maden ve taşımacılık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren dünyaca ünlü markaların temsilcisi Marubeni Dağıtım ve Servis, Türkiye distribütörü olduğu Volvo Trucks ile birlikte Volvo Aero Serisi’nin Türkiye tanıtımını İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştirdi. Etkinliğe çok sayıda iş ortağı ve basın mensubu katıldı. Geliştirilmiş aerodinamik özellikleriyle dikkat çeken Volvo Aero Serisi, ağır vasıta segmentindeki verimlilik artışının zirvesini temsil ediyor ve %5’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

Volvo Trucks CEO’su Eşref Zeka: “Kazançlı büyümeye odaklanıyoruz”

2017’den beri Volvo Trucks ile uzun soluklu bir iş birliği içerisinde olduklarını belirten Marubeni Dağıtım ve Servis CEO’su Eşref Zeka, 2023 yılında 16 ton üzerindeki ithal ticari araç pazarında lider olduklarını vurguladı. Zeka, “Volvo Trucks ile her zaman ilkleri gerçekleştiren şirket olmak istiyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda elektrikli Volvo Trucks kamyonlarımızı Türkiye pazarında satışa sunarak birçok ilke imza attık. Volvo Aero Serisi ile tüm ortaklarımızın yatırımlarının karşılığını daha fazlasıyla alacaklarına inanıyoruz” dedi.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm: “2030 yılına kadar emisyon değerlerimizi yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz”

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, dünya genelinde 10 ülkede üretim tesisi ve 150 ülkede 2.300’ün üzerinde servis noktası ile faaliyet gösterdiklerini belirtti. 2023 yılında 150.000 adet yeni kamyon satışı gerçekleştirdiklerini ifade eden Alm, emisyonları azaltma ve karbon nötr hedeflerine ulaşmak için yenilikçi teknolojilere odaklandıklarını belirtti. Alm, “2030 yılına kadar ürettiğimiz modellerin yarısının 0 emisyonlu olmasını hedefliyoruz” dedi.

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström: “Heyecan verici başarılar, Türkiye’ye olan bağlılığımızı gösteriyor”

Per-Erik Lindström, Türkiye pazarının önemine vurgu yaparak, “Marubeni Dağıtım ve Servis gibi odaklanmış bir iş ortağımız olduğu için şanslıyız. Bölgemizde elektrikli kamyonlarımızı ilk olarak pazara sunduğumuz ülke olan Türkiye’de, başarılarımızı Volvo Aero Serisi ile sürdürmeyi planlıyoruz. Geliştirdiğimiz her detayda kamyon sürücülerini odak noktasına alıyoruz” dedi.

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Ticari Araçlar COO’su Kıvanç Kızılkaya: “Başarılarımızı, Volvo Aero Serisi ile sürdürmeyi hedefliyoruz”

Kızılkaya, 2023 yılında Volvo Trucks olarak %69,34’lük bir büyüme yakaladıklarını ve marka tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Kızılkaya, “Volvo Aero Serisi, tamamen yeni, modern tasarımıyla enerji tasarrufuna katkı sağlıyor. Taşımacılık sektöründe fark yaratan ürün ve hizmetlerimizle iş ortaklarımızın çözüm ortağı olmak için çalışıyoruz” dedi.

Volvo Aero Serisi’nin Öne Çıkan Özellikleri

Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisi, modern tasarımı ve enerji tasarrufuna katkı sağlayan aerodinamik kabiniyle %5 daha düşük yakıt tüketimi sunuyor. Güçlendirilen izolasyon sayesinde akustik konforda yeni bir seviye yakalanıyor. Yeni Aero Serisi’nde yan aynaların yerine “CMS – Camera Monitoring System” opsiyon olarak sunuluyor. Sürücü tarafında 12,3 inç, yolcu tarafında ise 15 inçlik yüksek çözünürlüklü ekranlar bulunuyor. Sistem, otomatik olarak treyler bağlantısını algılayıp, referans çizgileri için kombinasyona uygun kalibrasyonu gerçekleştiriyor.

Yeni Aero Serisi Motor Seçenekleri

Yeni Aero Serisi Motor Seçenekleri

Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisi, Temmuz 2024 itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Aero Serisi’nde mevcut FH motor seçeneklerine ek olarak, FH16 Aero Serisi’nde 17 litrelik 3 farklı motor tipi, 600, 700 ve 780 beygirlik güç seçenekleri ve sırasıyla 3.000, 3.400 ve 3.800 Nm tork değerleriyle üretiliyor. Volvo Trucks, Ekim 2024’te 780 beygirlik FH16 Aero modeliyle bu serinin en üst versiyonunu da müşterileri ile buluşturmayı planlıyor.

Daha Geniş ve Rahat Kabin

Volvo Aero Serisi, 24 cm daha yüksek kabin sunarak 600 litreye varan daha fazla yaşam alanı sağlıyor. Bu sayede alt yatak 25 cm daha geniş ve 13 cm daha uzun hale getirildi. Kabinde 6 adet USB-C ara yüzü bulunuyor. Yenilenen direksiyon simidinin sağ tarafındaki düğmeler ve yan ekranın yeni kullanıcı ara yüzü, daha ideal bir fonksiyonellik oluşturuyor. Volvo Aero Serisi, güvenlikten ödün vermeyen detayları ve sürücü konforunu ön planda tutan özellikleriyle dikkat çekiyor.

Volvo Kamyonlarının “Yakıt Tasarrufu Ustası” Aero Serisi Türkiye’de

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!