UND, “Yeşil Lojistik Stratejileri”ni Seminerde Tartışacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından sitemizle paylaşılan seminer duyurusu aşağıda sunulmaktadır:

Yeşil lojistik, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir lojistik süreçlerini benimseyen bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım, lojistik operasyonlarında enerji verimliliğini artırmayı, karbon ayak izini azaltmayı, atık yönetimini ve geri dönüşümü teşvik etmeyi amaçlar.

Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı (Europe Green Deal) kapsamında 2050 yılına kadar sıfır karbon hedefine ulaşmayı planlamaktadır. Bu doğrultuda, 2023 yılında belirli sektörler için Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması’nı (SKDM) uygulamaya koymuştur. 1 Ocak 2026 tarihinde geçiş süresi sona erecek olan bu sistem, ihracatçı firmalara yeni yükümlülükler getirecektir. Bu nedenle, ihracat süreçlerinin bir parçası olan lojistik firmalarının da hazırlıklarını tamamlamaları gerekmektedir.

Yeşil lojistik alanında Derneğimizin işbirliği yaptığı INSPECCO Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. Akdeniz Bölge Müdürü Aycan Acet tarafından 4 Temmuz Perşembe günü saat 14:00’te “Lojistik Sektöründe Yeşil Lojistik Devri” konulu bir seminer gerçekleştirilecektir. Bu seminerde, lojistik sektörünün doğru karbon miktarının nasıl hesaplanacağı, AB Yeşil Mutabakatı’nın hayata geçirilmesi sürecinde firmaların yasal sorun yaşamaması ve karbon emisyonlarının azaltılması için atılması gereken adımlar ele alınacaktır.

Seminere kayıt olmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_ObIB5VjOSIaOiTnwUIONlg

UND, “Yeşil Lojistik Stratejileri”ni Seminerde Tartışacak

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!