UBAK Çalıştayı: Sektörün Geleceğine Işık Tutacak Adımlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UBAK Çalıştayı

UBAK Çalıştayı

Ulaştırma Mevzuatı ve UBAK Çalıştayı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile UND ev sahipliğinde 3-4 Mayıs’ta Bursa’da gerçekleşti. Dört farklı bakanlıktan üst düzey temsilcilerin yer aldığı, TOBB, TİM, HİB, AND, UTİKAD ve UKAT gibi sivil toplum kuruluşlarının da hazır bulunduğu çalıştayda sektörün talep ve beklentilerine yönelik önemli kararlar alındı.

Katılımcılar ve Oturumlar

Katılımcılar ve Oturumlar

Sektörün tüm paydaşlarının çalıştayda yer alması konuların etraflıca değerlendirilip, hızlıca karar alınmasını sağladı ve verimli bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay iki gün sürerken dört oturumda konular ele alındı. Çalıştayın ev sahipliğini UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras ile Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor yaptı.

Kararlar ve İzlenen Yol

İki günde 43 başlık görüşülerek sektörün önemli konuları ele alındı. Çalıştayda alınan kararlar sektörde yeni düzenlemelerin habercisi oldu. UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, çalıştay sonrasında yapılacak düzenlemelerle sektörde yeni ilerlemeler kaydedileceğini belirtti.

UBAK İzin Belgelerinin kullanımının öneminin vurgulandığı çalıştayda, sektör temsilcileri ve ilgili bakanlık yetkilileri ortak akılla hareket ederek sektörün geleceğine ışık tutacak adımların atılmasını sağladılar.

Genel Değerlendirme

Genel Değerlendirme

UBAK Çalıştayı, sektörün talep ve beklentilerinin belirlenmesinde önemli bir adım olarak kaydedildi. Katılımcıların ortak çabalarıyla sektörün sorunlarına çözüm üretme noktasında önemli kararlar alındı. Bu tür çalıştayların sektörün gelişimine katkı sağlaması ve sektör paydaşlarının bir araya gelerek çözüm odaklı çalışmalar yapması önem arz etmektedir.

UBAK Çalıştayı: Sektörün Geleceğine Işık Tutacak Adımlar

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!