TÜRKLİM Başkanı Hamdi Erçelik oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği’nin (TÜRKLİM) Başkanlığı’na Hamdi Erçelik seçildi.

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği’nin (TÜRKLİM) 27. Genel Kurul Toplantısı, sektörde ortak sorunlara çözüm aramak ve dayanışmayı sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Toplantıya, sektörde önemli konumlarda bulunan isimler katıldı. Bunlar arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, DenizTemiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu ve birçok üye şirket yöneticisi bulunmaktaydı.

Bu genel kurul toplantısı, denizcilik sektöründeki erkek egemen algısını kırmaya yönelik önemli bir adımdı. Toplantıya katılan 22 kadın liman işçisi, terminal çekici operatörlerinden operasyon saha elemanlarına kadar sektörün farklı alanlarında çalışmaktaydı. Bu, sektörde cinsiyet eşitliğine ve kadınların daha fazla temsil edilmesine dair olumlu bir adımdı.

Genel Kurul’da, 2024 yılı için yeni yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri seçildi. Önceki dönemde 2,5 yıldır TÜRKLİM başkanlığını yürüten Aydın Erdemir, oy birliği ile görevi Hamdi Erçelik’e devretti. Hamdi Erçelik, ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu olup, üç yıldan beri Borusan Limanı Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Ayrıca, bir önceki dönemde TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Bu değişimle birlikte, derneğin yeni dönemdeki yönetimi belirlenmiş oldu.

TÜRKLİM Başkanı Hamdi Erçelik oldu

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!