Türkiye’de Otomotiv Sektöründe Yatırımlar: Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları Öne Çıkıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin Yatırım Kayıpları

Otomotiv sektöründe Türkiye için umutlanılan Volkswagen ve Chery yatırımları başka ülkelere gitmiş olsa da, yeni bir umut kapısı aralanıyor.

Bursa’dan Dev Yatırım

Bursa’da bulunan Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, dünya genelinde 1.7 milyon adet satışıyla başarılı bir hikayeye sahip olan Duster modeli başta olmak üzere 3 SUV ve 4 yeni modelin üretimini üstlenecek.

Renault Uluslararası Oyun Planı 2027

Rakamlarla ifade edilen 400 milyon Euro’nun üzerindeki yatırım, Türkiye’yi Avrupa pazarında ve uluslararası ihracatta merkez haline getirmeyi hedefliyor.

Türk Otomotiv Sektörünün Merkezi: Bursa

Bursa, Türk otomotiv yan sanayiinin merkezi konumunda bulunmaktadır. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, binlerce aileye iş imkanı sağlayarak Türk ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır.

400 MİLYON EURO YATIRIM YAPILACAK

Mais Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Türk ekonomisine marjinal katkı sağlayacak yatırımı dün akşam şu sözlerle ilan etti: “Aralık 2023’te Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive’in katılımıyla İstanbul’da duyurduğumuz Renault Uluslararası Oyun Planı 2027 ile Türkiye’nin bir ihracat merkezi haline geleceğini ve 2027 yılına kadar Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda 3’ü SUV olmak üzere 4 yeni Renault modeli üretileceğini vurgulamıştık.”

TÜRKİYE SEVİNMELİ, BURSA BUGÜNÜ BAYRAM İLAN ETMELİ

İşte “Uluslararası Oyun Planı 2027” ile bu katkı, katlanarak artacak gibi gözüküyor. Renault Group, bu otomobillerin yüzde 80’ini dünyanın çeşitli noktalarına buradan göndermiş ve Türk otomotiv ihracatının 1/3’ünü tek başına gerçekleştirerek ekonomimizin gelişmesine büyük bir pay katmıştır.

Türkiye’de Otomotiv Sektöründe Yatırımlar: Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları Öne Çıkıyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!