Türk Hava Yolları, 2023’te Hizmet İhracatında Zirveye Ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİM’in 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Türk Hava Yolları, 2023 yılında gerçekleştirdiği 21 milyar dolarlık ihracat ile ‘İhracat Şampiyonu’ ödülünü kazandı. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ödülle ilgili yaptığı açıklamada; ‘Ülkemizde çok büyük potansiyeller var. Ülkemize 3 bin dolar para bırakabilecek turist segmentlerine yoğunlaştığımızda ihracat fazlamız daha da artacaktır. Bununla ilgili bizim özel programlarımız var. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Japonya, Kore, Çin, Endonezya, Malezya olmak üzere 11 tane ülke belirledik. Bu ülkelerden 10 milyon turist getirip ülkemize 30 milyar dolar gelir sağlamak üzere Turizm Bakanlığımızla, TGA ile ve hizmet ihracatındaki ilgili paydaşlarımızla çalışmalarımız var. Çalışmalarımızın sonuç verdiğini görüyoruz, bu da yeni başarılar için azim ve şevkimizi arttırıyor.’ dedi.

Türk Hava Yolları, küresel havacılık sektöründe yükselişini hız kesmeden sürdürmesinin yanı sıra Türkiye ekonomisine de ciddi ölçüde katkı sunmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları, 2023’te Hizmet İhracatında Zirveye Ulaştı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!