TEMSA ve FUSO İş Birliği: Türkiye’de Elektrikli FUSO eCanter Tanıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1984 yılında başlayan iş birliğiyle, Türk ticari araç sektöründe bugüne kadar yapılan en başarılı ortaklıklardan birini hayata geçiren TEMSA ve FUSO, hafif kamyon segmentinin öncü modellerinden FUSO Canter’in elektrikli versiyonu eCanter’i Türkiye’de satışa sunuyor. TEMSA’nın Adana’daki üretim tesisinde gerçekleştirilen lansman töreniyle tanıtılan FUSO eCanter, Türk hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümüne öncülük etmeyi amaçlıyor. FUSO eCanter, 6, 7,5 ve 8,5 ton segmentlerinde toplam 5 farklı modelle 1 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla satışa sunulacak.

TEMSA ve FUSO İş Birliği: Türkiye'de Elektrikli FUSO eCanter Tanıtıldı

Sabancı Holding’den Ortaklık Kültürüne Vurgu

Sabancı Holding'den Ortaklık Kültürüne Vurgu

Düzenlenen lansman töreninde konuşan Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanı Cevdet Alemdar, TEMSA ve FUSO arasındaki iş birliğinin, Türk otomotiv sektöründeki en başarılı ve en uzun soluklu iş ortaklarından biri olduğunu vurgulayarak, ortaklık kültürünün önemine değinmiştir.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu’nun Açıklamaları

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu'nun Açıklamaları

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise, TEMSA ve FUSO arasındaki 40 yıllık iş ortaklığında yeni bir sayfa açtıklarını belirterek, elektrikli FUSO eCanter’in hafif kamyon pazarında önemli bir dönüşümü temsil ettiğini ifade etmiştir.

TEMSA’nın Sıfır Emisyonlu Araçlarında Öncü Rolü

TEMSA'nın Sıfır Emisyonlu Araçlarında Öncü Rolü

TEMSA’nın bugün sıfır emisyonlu araç gamında dünyanın önde gelen markalarından olduğunu belirten Tolga Kaan Doğancıoğlu, şirketin müşteri odaklı yaklaşımının başarılarında önemli bir etken olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca, TEMSA’nın sıfır emisyonlu araç portföyünü genişleterek müşterilere daha fazla seçenek sunmayı hedeflediğini ifade etmiştir.

FUSO Uluslararası Satış ve Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı’ndan Açıklamalar

FUSO Uluslararası Satış ve Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı'ndan Açıklamalar

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation Uluslararası Satış ve Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı Andreas Deuschle, elektrikli FUSO eCanter’in Türkiye’ye getirilmesinden dolayı heyecan duyduklarını belirterek, TEMSA ile uzun vadeli bir iş birliği sürdürme kararlılıklarını vurgulamıştır.

TEMSA ve FUSO İş Birliği: Türkiye’de Elektrikli FUSO eCanter Tanıtıldı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!