Sıfır Emisyonlu MAN hTGX Kamyonları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MAN Truck & Bus’tan Yenilik: Sıfır Emisyonlu MAN hTGX Kamyonları

Ticari araç üreticisi MAN Truck & Bus, MAN sıfır emisyon portföyünü genişletmeye devam ediyor. Hidrojen yanmalı motora sahip araç serisini piyasaya süren ilk Avrupalı kamyon üreticisi olmaya hazırlanan MAN, başlangıç olarak yaklaşık 200 adetlik araç grubunu Almanya, Hollanda, Norveç, İzlanda ile birlikte Avrupa dışında belirlenen ülkelerdeki müşterilerine teslim etmeyi amaçlıyor.

MAN hTGX ile Sıfır Emisyonlu Taşımacılık

“MAN hTGX” olarak adlandırdığı yeni aracını ilk kez 2024 yılında müşterilerin ulaştırmayı öngören MAN, 2025 yılından itibaren de bu sayıyı kademeli olarak artırmayı planlıyor. Çevreci niteliklere sahip olan yeni MAN hTGX; özellikle inşaat, tank veya kereste taşımacılığı gibi ağır işlerde alternatif sıfır emisyonlu tahrik seçeneği sunuyor.

Yüksek Performans ve Çevre Dostu Özellikler

MAN hTGX, ayrıca yeterli şarj altyapısı olmayan bölgelerde ya da yeterli hidrojene sahip pazarlarda kullanılmak üzere akülü elektrikli kamyonlara çevre dostu alternatif olarak öne çıkıyor. Sıfır emisyon noktasında çalışmalarını sürdüren MAN, aynı zamanda 2023 yılından bu yana Avrupa’da elektrikli şehir otobüsleri pazarının lideri konumunda bulunuyor.

MAN hTGX Teknolojisi ve Avantajları

MAN Truck & Bus Satış ve Pazarlama’ dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Friedrich Baumann, “MAN hTGX ile sıfır emisyon portföyümüze cazip bir ürün daha ekledik” diyerek, hidrojen yanmalı motor teknolojisinin sunduğu avantajlara değiniyor. Yüksek performansı ve çevre dostu özellikleriyle MAN hTGX, taşımacılık sektöründe çığır açacak bir model olarak öne çıkıyor.

Geleceğe Yönelik Hidrojen Tahrik Çözümleri

Araştırma ve Geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frederik Zohm ise, MAN’ın hidrojen teknolojileri konusundaki kararlılığını vurgulayarak, batarya teknolojisi ve hidrojenin gelecekteki rolü üzerine çalışmaların devam edeceğini belirtiyor. MAN hTGX’nin yanı sıra, hidrojen yakıtına dayalı gelecek nesil araçlar konusundaki araştırmalar ve geliştirmeler de şirketin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor.

Sıfır Emisyonlu MAN hTGX Kamyonları

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!