Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Automechanika Fuarında Göz Kamaştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Automechanika İstanbul’da Büyük Buluşma

Türkiye’nin önde gelen uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı olan Automechanika İstanbul, bu yıl 35 ülkeden 1.450 firmanın katılımıyla gerçekleşti. Otomotiv satış sonrası endüstrisinin bölgedeki en büyük buluşması olan bu etkinlikte, Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarının 2010’dan beri lideri olan Petrol Ofisi Madeni Yağlar da ürünlerini sergiledi.

Başta Maxima ve Maximus olmak üzere tüm ihracat segmenti ürünlerini tanıtan Petrol Ofisi Madeni Yağlar, hem binek hem de ticari araçlar için üstün koruma, kalite ve performans sunan ürünleriyle büyük ilgi topladı. Özellikle Maxima motor yağları, fuarda en çok dikkat çeken ürünler arasında yer aldı. Maximus ticari araç yağları ise ağır araçlar için geliştirilmiş özel formülü ile dikkat çekti.

Yenilikler ve İş Birlikleri

Yenilikler ve İş Birlikleri

Son yıllarda hem yurt içinde hem yurt dışında önemli bir büyüme kaydettiklerini belirten Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsü, “Pazar büyürken Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak pazarın üzerinde büyümeye, pazar payı kazanmaya devam ediyoruz. Türkiye’ye ve madeni yağlar pazarının büyüyeceğine güveniyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımıza devam ediyoruz. Geçen yıl Maxima ürününü Adaptech teknolojisiyle yenileyip yeni ambalajıyla piyasaya sürmüştük. Bu yıl da ağır ticari araç markamız Maximus için benzer bir yenilik yapacağız. Ayrıca global çapta Chevron Denizcilik ve Texaco ile iş birliği yapıyoruz. Chevron Denizcilik ile iş birliğimiz yaklaşık 10 yıldır sürüyor. İki yıl önce de Texaco’nun tüm üretim ve dağıtım faaliyetlerini üstlendik ve bu iş birliği giderek büyümeye devam ediyor.” dedi.

33 Ülkeye Yılda 30 Milyon Dolar İhracat

Türkiye’den 33 ülkeye yılda ortalama 30 milyon doların üzerinde ihracat yaptıklarını da ifade eden Gürsü, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Madeni yağlar pazarındaki liderliğimizi, uluslararası arenada da sürdürebilmek için çalışıyoruz. Bu nedenle Automechanika İstanbul, bizim için hem mevcut hem de potansiyel müşterilerimizle buluşmak ve ürünlerimizi tanıtmak için eşsiz fırsatlar sunuyor. Yoğun katılımla gerçekleşen fuarda, küresel iş ortaklarımızla bir araya gelirken geniş ürün yelpazemizi ve benzersiz madeni yağ çözümlerimizi hem yurt içi hem yurt dışı tüketiciler ile buluşturduk. Fuarda başta Maxima ve Maximus ürünlerimize olmak üzere geniş ürün yelpazemize gösterilen yoğun ilgi de sektördeki güçlü konumumuzu bir kez daha teyit etti. Üretim ve AR-GE’deki gücümüzün bize sağladığı hızlı, esnek ve her şarta uyum sağlayabilen yapımızın yanı sıra müşteri odaklı yaklaşımımızla pazara öncülük eden ürün ve çözümler sunmaya, kendimizi sürekli geliştirmeye devam edeceğiz.”

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Automechanika Fuarında Göz Kamaştırdı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!