Petrol Ofisi Grubu, 5. Kez Denizlerin Şampiyonu Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EPDK 2023 Petrol Piyasası Raporu Yayımlandı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2023 yılına ait Petrol Piyasası Sektör Raporu’nu yayımladı. Rapora göre, Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin tonluk toplam satış hacmiyle denizcilik sektöründe liderliğini sürdürdü. PO/Marine, transit pazarda %32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında %42 ve genel denizcilik pazarında %34,2 pazar payı ile beşinci yıl üst üste zirvede yer aldı.

PO/Marine’in Başarısının Ardındaki Faktörler

Denizcilik alanında fark yaratmaya devam ettiklerini belirten Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, başarılarının ardında yenilikçi yaklaşımları, yüksek kalite standartları ve müşteri odaklı hizmet anlayışlarının yattığını ifade etti. Yıldız, “Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar ve deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden ve madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye yakıt ikmali yapabiliyoruz. Ayrıca, Türkiye dışındaki 60 ülkede de akaryakıt hizmeti sunarak geniş bir küresel ağa sahibiz. Uluslararası sularda biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de sürdürülebilir ve çevre dostu yakıt hizmeti sağlıyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Yerel ve küresel başarılarımız, denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiriyor ve bizi sektörün değişmeyen lideri haline getiriyor. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin Tüm Limanlarında Etkinlik

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra, İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere de yakıt ikmali yapan PO/Marine, ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Petrol Ofisi Grubu, 5. Kez Denizlerin Şampiyonu Oldu

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!