Meriç Lojistik, Çevre Dostu Elektrikli Çekicilerle Filosunu Güçlendiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket Profili

Rizvan Meriç liderliğinde 1990 yılında İstanbul’da kurulan Meriç Lojistik, müşterilerine taşımacılık, depolama, dağıtım ve tedarik zinciri yönetimi gibi birçok alanda geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Karayolu taşımacılığında Türkiye genelinde parsiyel ve komple araç taşımacılığı hizmetleri sunan Meriç Lojistik, müşterilerinin her türlü sorununa çözüm ortağı mantalitesi ile tam destek sağlıyor.

Özel Askılı Tekstil Taşımacılığı

Meriç Lojistik, tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için özel askılı tekstil taşımacılığı çözümleri sunuyor. Meriç İnşaat Elektrik Nakliyat ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Meriç, “Müşterilerimizin özellikle askılı ve kolili tekstil ürünlerini güvenle taşıma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiğimiz çözümlerimizle, ürünlerinizin güvenliği ve kalitesini koruyarak zamanında teslimat sağlıyoruz” dedi. Gelişmiş depolama altyapısı ve uzman personeliyle kaliteli depolama hizmetleri sunan Meriç Lojistik, askılı tekstil depolamadan koli yükleme ve boşaltmaya kadar birçok alanda müşterilerinin çözüm ortağı oluyor.

Gelişmiş Depolama ve Özmaliyet Araç Filosu

Gelişmiş Depolama ve Özmaliyet Araç Filosu

Müşterilerine kesintisiz hizmet sunan ve sorunun değil çözümün bir parçası olmayı ilke edinen Meriç Lojistik, gelişmiş depolama altyapısı ve uzman personeliyle kaliteli depolama hizmetleri sunuyor. Meriç Lojistik’in tepe yöneticisi Muhammet Meriç, “Filomuzda bulunan tüm araçlar Mercedes Benz marka araçlardan oluşmaktadır. Toplamda 35 aracımız bulunuyor ve bu araçlarımızın hepsi özmalımızdır. Treylerlerimizin tümü Talson TIRSAN markalardır” dedi.

Yatırım ve Gelecek Planları

Yatırım ve Gelecek Planları

Firma olarak yatırım odaklı olduklarının altını özenle çizen Meriç, “2024 yılı içerisinde filomuzu daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Yatırımımız treyler ve çekici yönünde olacaktır. Özellikle elektrikli çekici deneyimimiz olacak. Treyler yatırımında tenteli dorse yatırımı öncülük olacak ve o yönde filomuzu büyüteceğiz” dedi. Meriç Lojistik’in Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen yetki belgesine sahip olduğunu söyleyen Meriç, şehir içi ve şehirler arası lojistik faaliyetlerini uzman ve deneyimli kadroları ile başarıyla yürüttüklerini belirtti.

Müşteri Memnuniyetine Odaklanma

Müşterileri ile uzun soluklu çalıştıklarını ve karşılıklı güvene dayalı iş yaptıklarını söyleyen Meriç, son olarak şu bilgileri verdi: “Müşteri ilişkilerimizi stratejik yaklaşımlarla ele alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru çözümler sunuyoruz. Müşteri memnuniyetini odak noktamızda tutarak müşterilerimizi anlamayı ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmayı taahhüt ediyoruz. Müşteri şikayetlerini büyük bir disiplin ile takip ediyoruz. Şikayetleri sunduğumuz çözümlerle etkili ve verimli bir şekilde neticelendiriyoruz.

Teknoloji, olmazsa olmazlarımız arasında geliyor. Teknolojiden yararlanıyoruz ve teknolojik hizmetlerle başarımızı sürdürülebilir kılıyoruz. Meriç Lojistik’in değerleri, iş yapma ve ilişkilerimizde temel prensiplerimizi belirliyor. Dürüstlük ve şeffaflık, güvenilir ilişkilerin temelini oluşturmaktadır. Taahhütlerimize her aşamada sadık kalarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı birfiil yerine getiriyoruz. Hesap verebilmek de bizim en önemli ilkelerimizden biridir. Sonuçlarından sorumlu olduğumuz tüm süreçlerde; başarı veya başarısızlık durumlarında sorumluluk üstlenmeyi kendimize ilke edindik. Dürüst rekabet ilkelerine bağlı kalıp adil bir rekabet ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Sürekli olarak gelişimi ve yeniliği hedefliyor ve mükemmelliyeti arıyoruz. Tüm paydaşlar arasında eşitlik ve güven ortamını koruyup güvenilir bir iş ortamı sağlıyoruz.

Çalışanların ve müşterilerin memnuniyeti, en önemli önceliğimizdir. Bu ilkelerimize dayanarak uzun yıllar çalıştığımız müşterilerimiz bulunmaktadır ve aramızda sadakat söz konusudur. Müşterilerimizin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Hız ve son adımda da fiyat önceliklerimiz arasında gelmektedir. Bütün bunları toplayınca ‘müşteri memnuniyeti ve sadakati’ ortaya çıkmaktadır. Bunları başarabilen ender firmalardan olmaktan gurur duyuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz.”

Meriç Lojistik, Çevre Dostu Elektrikli Çekicilerle Filosunu Güçlendiriyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!