Mercedes’in Konsolidasyon Merkezi Yerli Tedarikçiyi Küresel Pazarlara Taşıyacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercedes-Benz Türk, Tedarik Zinciri Operasyonlarına Yeni Bir Halka Ekliyor

Mercedes-Benz Türk, Tedarik Zinciri Operasyonlarına Yeni Bir Halka Ekliyor

Mercedes-Benz Türk, yaptığı yatırımlarla tedarik zinciri operasyonlarını genişletiyor. Bu kapsamda, yerli tedarikçilerden temin edilen üretim parçalarının deniz aşırı ülkelerdeki Daimler Truck tesislerine gönderimini sağlayacak olan Türkiye Consolidation Center’ı faaliyete geçirdi.

Mercedes’in Konsolidasyon Merkezi Yerli Tedarikçiyi Küresel Pazarlara Taşıyacak

Daimler Truck AG Güç Aktarma Sistemleri Başkanı Yarış Pürsün’ün Açıklamaları

Daimler Truck AG Güç Aktarma Sistemleri Başkanı Yarış Pürsün'ün Açıklamaları

Daimler Truck AG Güç Aktarma Sistemleri Başkanı Yarış Pürsün, açılışta şunları söyledi: “Daimler Buses ağı içerisinde en büyük entegre otobüs üretim tesisi olan Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Mercedes-Benz Trucks’ın üç büyük kamyon üretim tesisinden biri olan Aksaray Kamyon Fabrikası ile hizmet veren Mercedes-Benz Türk, Daimler Truck AG ağı içerisinde çok önemli bir konuma sahiptir. Bugün açılışını yaptığımız Consolidation Center ile bu önemli konumu daha da pekiştiriyoruz. Bugüne kadar tedarik hacimlerine ve tedarik zinciri operasyonlarımıza bağlı olarak farklı zamanlarda beş merkezimizle hizmet veriyorduk. Almanya, Amerika, Brezilya, Japonya ve Hindistan’daki merkezlere ek olarak bugün altıncı Consolidation Center’ı Türkiye’de açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Projenin hayata geçmesinde büyük katkı sağlayan Türkiye ve Almanya’daki çalışma arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum.”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’ün Konuşması

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün'ün Konuşması

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ise açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün burada hep birlikte açılışını yaptığımız Consolidation Center, üretim kapasitesine sahip olup ihracat yapamayan veya hali hazırda Almanya üzerinden diğer lokasyonlara dolaylı ihracat yapan yerel tedarikçilerimizin küresel arenaya açılmalarına büyük fırsatlar sunuyor. Bu merkez ile yerli tedarikçilerimiz kamyon ve otobüs üretim parçalarını Brezilya ve Amerika’ya daha kısa sürede ve daha kolay biçimde ulaştırma imkanına sahip olacak. Merkez, yerel tedarikçilerin ihracat hacimlerini artırarak ölçek ekonomisinden faydalanmalarına ve maliyet avantajı sağlamalarına da yardımcı olacak. Şu an 19 kişiden oluşan bir ekiple yönettiğimiz bu merkezden, Türkiye’deki yaklaşık 80 farklı tedarikçiden temin edilebilecek 600 farklı üretim parçası ile yıllık toplamda 400 konteynerlik gönderim yapmayı planlıyoruz. Tedarik zincirine ve yerel tedarikçilerimize katkı sağlayarak ülkemizin ekonomisine olan katkımızı da artırarak sürdüreceğiz.”

Türkiye Consolidation Center, Türk Tedarikçilere Küresel Rekabet Gücü Kazandıracak

Türkiye Consolidation Center, Türk Tedarikçilere Küresel Rekabet Gücü Kazandıracak

Yerel tedarikçiler, ürünlerini Almanya yerine Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü’nde yer alan Consolidation Center’a göndererek, ihracat prosedürlerine takılmadan Türkiye üzerinden deniz aşırı ihracat ile Brezilya ve Amerika’ya daha kısa sürede ulaştırabilecekler. Mercedes-Benz Türk’ün çatı şirketi Daimler Truck AG’nin verimli ve daha sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturma stratejisine katkı sağlayacak olan merkez, yerel tedarikçilerin ihracat hacimlerini artırarak ölçek ekonomisinden faydalanmalarına ve maliyet avantajı sağlamalarına yardımcı olacak. Böylece küresel pazardaki rekabet güçlerini artırmalarına da katkıda bulunacak. Bununla birlikte merkez, yerel tedarikçilerin Mercedes-Benz Türk’ün küresel ağından faydalanmalarını sağlarken, istihdama ve ekonomiye katkı sunacak.

Mercedes’in Konsolidasyon Merkezi Yerli Tedarikçiyi Küresel Pazarlara Taşıyacak

Mercedes’in Konsolidasyon Merkezi Yerli Tedarikçiyi Küresel Pazarlara Taşıyacak

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!