Mercedes-Benz Otomotiv, Türkiye’ye Yeni Bir Lojistik Merkez Kazandırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercedes-Benz Otomotiv, Gebze’de kurduğu ve tüm Türkiye’deki acentelere parça tedariki sağlayacağı parça lojistik merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Bu yeni merkez, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki lojistik alanındaki önemli adımlarından birini temsil ediyor.

Yüksek Teknolojiyle Donatılmış Merkez

Mercedes-Benz Otomotiv’in kendi elektriğini üretecek yeni lojistik merkezi sayesinde Türkiye, Mercedes-Benz için özel olarak geliştirilen yüksek teknolojiyle donatılmış ambar yönetim sistemini kullanmaya başlayan dünyada 3’üncü ülke oldu. 15 bin metrekare kapalı depolama alanına ve 7 bin metrekare ekstra büyüme opsiyonuna sahip merkezin 70 bin adet parçaya kadar bir depolama kapasitesi olacak.

Sürdürülebilirlik ve Teknolojiyi Bir Arada Sunan Yatırım

Sürdürülebilirlik ve Teknolojiyi Bir Arada Sunan Yatırım

Sürdürülebilirlik yatırımları ve lojistik verimliliği ile fark yaratmayı hedeflediği belirtilen Mercedes-Benz Otomotiv lojistik merkezi kendi elektriğini kendisi üretecek. Yeni lojistik merkezi sayesinde Türkiye’nin Mercedes-Benz için özel olarak geliştirilen yüksek teknolojiyle donatılmış ambar yönetim sistemini kullanmaya başlayan dünyada 3’üncü ülke olduğu da kaydedildi.

Yatırım ve İstihdam Olanakları

Yatırım ve İstihdam Olanakları

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Şükrü Bekdikhan, açılışta yaptığı konuşmada, “210 milyon TL’lik yatırımla kurduğumuz yeni lojistik merkezimiz ile 100 kişilik de ek istihdam sağlıyoruz” dedi. Bu yeni tesisin aynı zamanda Türkiye ekonomisine de önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Çevre Dostu ve Enerji Verimliliği Odaklı Tesis

Çevre Dostu ve Enerji Verimliliği Odaklı Tesis

Merkez stokunda bulunan parçaların yüzde 10’a yakın bölümünün elektrikli araçlara yönelik olduğu bilgisini veren Bekdikhan, “Merkez stokunda yer alan parçaların yüzde 90’ı yurtdışından gelen ithal parçalardan oluşuyor. Lastikler, yağlar ve hafif ticari araçlara yönelik iç süsleme parçaları ise yurtiçinden temin ediliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Mercedes-Benz Otomotiv, Türkiye’ye Yeni Bir Lojistik Merkez Kazandırdı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!