Mercedes-Benz, Aksaray Fabrikası’nda Otonom Taşıma Sistemini Devreye Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki Outdoor AGV (Sürücüsüz Otomatik Araç) Projesi sayesinde, kamyon kabinlerini binalar arası otonom olarak taşımaya başladı.

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun Outdoor AGV teknolojisini devreye soktu. Bu teknoloji, Daimler Truck’ın tüm kamyon fabrikaları arasında bir “ilk”i temsil eden Outdoor AGV’ler ile donatılmıştır. Gelişmiş navigasyon, algılama ve güvenlik sistemlerine sahip olan bu AGV’ler, ağır taşıma işlerini üstlenerek iş güvenliğine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Yeni Outdoor AGV Projesi, montaj hatlarında üretimini tamamlamış kabinlerin, farklı bir üretim alanındaki şasi ile birleştirilmesi için transfer sürecini otonom bir şekilde gerçekleştiriyor.

2039 yılına kadar üretim süreçlerinde karbon salımını sıfırlama hedefiyle sürdürülebilirlik vizyonunu benimseyen Mercedes-Benz Türk, Outdoor AGV Projesi ile bu vizyona destek vermeyi sürdürüyor. Proje, enerji verimliliği, düşük karbon ayak izi, atık azaltımı ve iş güvenliği gibi alanlarda sürdürülebilirlik amaçlarına uyum sağlamaktadır.

Mercedes-Benz, Aksaray Fabrikası’nda Otonom Taşıma Sistemini Devreye Aldı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!