Mars Logistics: Kurumsal Büyüme ve Hedefler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal Büyüme ve Hedefler

1989 yılında kurulan Mars Logistics, lojistik sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlayarak önemli bir konuma ulaşmıştır. Yönetim Kurulu Başkanı Garip Sahillioğlu’nun açıklamalarına göre, şirket 2024 yılında Euro bazında %15 büyüme hedeflemektedir. Mars Logistics, karayolu, demiryolu, havayolu, denizyolu, depolama ve sigorta hizmetlerini entegre şekilde sunarak müşterilerine en iyi çözümleri sunmaya devam edecektir.

2024 Yılına Odaklanan Projeler

2024 Yılına Odaklanan Projeler

Mars Logistics, 2024 yılında sürdürülebilir yeşil lojistik sunmaya odaklanarak demiryolu ve elektrikli çekici yatırımlarını artırmayı planlamaktadır. Ayrıca yurtiçi dağıtım kanallarını geliştirerek operasyonlarını genişletmeyi hedeflemektedir. Şirket, filo için 70 milyon Euro değerinde yatırım yapmayı planlamaktadır. Yurtiçi dağıtım kanallarının büyümesiyle 2023 yılında 8 yeni depolama ve dağıtım merkezi açan Mars Logistics, 2024 yılında 7 depo daha açmayı planlamaktadır.

2025 yılında Anadolu Yakası’nda 52 bin m²’lik bir depo açacak olan Mars Logistics, müşterilerinin tedarik zinciri süreçlerini iyileştirmeyi hedeflemektedir. Şirket, depolama hizmetlerinde esnek çözümler sunarak müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlamaktadır.

2023 yılında iş hacminde %170’lik bir büyüme elde eden Mars Logistics, uluslararası taşımacılık sefer sayısında 250 bin barajını aşmıştır. Şirket, 2023 yılında 529,5 milyon euroluk bir ciro elde etmiştir ve farklı sektörlerden 8 bine yakın müşteriye hizmet vermiştir.

Teknolojiye Yatırım ve İnsan Kaynakları

Mars Logistics, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak operasyonel verimliliği artırmayı ve sürdürülebilirliği sağlamayı hedeflemektedir. Şirket, veri merkezi altyapısında yazılım tanımlı sistemleri kullanarak veri bütünlüğünü ve performansı artırmıştır. Ayrıca sürücülere dijital talimat verme imkanı sunan uygulamalar geliştirmiştir.

Mars Logistics, insan kaynakları projelerine büyük önem vermektedir. Çalışanlar için eğitim ve geliştirme projeleri uygulayan şirket, İş Sağlığı ve Güvenliği bilinçlendirme çalışmalarını sürdürmekte ve kadın istihdamını artırmayı hedeflemektedir. 2021 yılında başlatılan Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur projesi ile toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yapan Mars Logistics, kadın istihdamını her yıl artırarak sektördeki dengesizliği azaltmayı hedeflemektedir.

Mars Logistics: Kurumsal Büyüme ve Hedefler

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!