LGT, Filosunu Renault Trucks’ın Turbo Compound Teknolojisi ile Güçlendiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LGT Lojistik, filosunu Renault Trucks’ın T480 model çekicileri ile genişleterek Turbo Compound teknolojisine sahip araç sayısını 25’e yükseltti. Kimyasal ve gaz gibi tehlikeli maddelerin taşınmasında uzmanlaşan firma, 2024 yılında ilk 10 siparişini Turbo Compound teknolojisine sahip t480 çekicileri satın alarak sektördeki yenilikçi adımlarını sürdürdü. Bu yeni eklemelerle LGT Lojistik’in tüm filosu Renault Trucks çekicilerden oluşmaktadır.

LGT, Avrupa’nın çeşitli ülkelerine taşımacılık faaliyetlerini genişleterek devam ettiriyor. Firma kurucusu Selçuk Arslan, tehlikeli madde taşımacılığında her geçen yıl büyümeye devam ettiklerini belirtti. Son üç yıldır büyüme hızlarının arttığını ifade eden Arslan, mevcut müşterilerin projelerinin genişlemesi ve yeni müşterilerle iş hacminin artmasıyla araç ve tesis yatırımlarına devam ettiklerini açıkladı. Renault Trucks çekicilerin performansından ve maliyetlerinden duyulan memnuniyet sonucu, filoyu tek markaya dönüştürme kararı aldıklarını dile getirdi.

2023 yılında Turbo Compound teknolojisine sahip ilk Renault Trucks çekicilerini alan LGT Lojistik, bu teknolojiyi yakıt tasarrufu amacıyla tercih ettiğini belirtti. Selçuk Arslan, yakıt maliyetlerinin günümüzde daha büyük bir zorluk oluşturduğunu ve bu nedenle Turbo Compound teknolojisine yönelik bir deneme kararı aldıklarını ifade etti. Bu teknoloji sayesinde çekicilerin yakıt tüketiminin daha da iyileştiğini vurguladı.

Aracın brüt ağırlığının likit taşımacılığı için önemli olduğuna dikkat çeken Arslan, Renault Trucks ile bu konuda istenilen çözüme ulaştıklarını belirtti. Turbo Compound teknolojisinin eğimli yollarda bile aracın torkunun düşmemesini sağlayarak önemli bir avantaj sunduğunu dile getirdi.

LGT Lojistik, 16 yıldır Renault Trucks çekicilerini kullanıyor ve Koçaslanlar Otomotiv’in satış sonrası hizmet desteğiyle çalışıyor. Filosunu tamamen Renault Trucks çekicilerle donatan LGT, bu durumun satış sonrası hizmetlerde de avantaj sağladığını belirtiyor.

Koçaslanlar Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, LGT Lojistik ile uzun yıllara dayanan ve güvene dayalı bir ortaklıkları olduğunu ifade etti. Tek markalı filo yapısının hem firmaya hem de hizmet sağlayıcıya iş süreçlerini pratik ve verimli hale getirdiğini belirtti. Turbo Compound teknolojisinin önerilmesi ve güvenilmesi için LGT’ye teşekkürlerini iletti.

Kaynak: kargohaber.com

LGT, Filosunu Renault Trucks’ın Turbo Compound Teknolojisi ile Güçlendiriyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!