Krone ve Schwarzmüller Ortaklığını Duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KRONE Grubu ve Schwarzmüller Grubu’ndan Yeni Bir Ortaklık

KRONE Grubu, Schwarzmüller Grubu‘na yatırım yaptığını ve Avrupa ticari araç sektöründeki yeni ortaklıklarını resmen duyurdu. Bu işbirliği sayesinde iki köklü aile şirketi, üretim ağlarını birlikte genişletmeyi ve tamamlayıcı ürün yelpazesi aracılığıyla ulusal çapta servis çeşitliliğini artırmayı hedefliyor.

Geleneğe Bağlı Uzmanlık ve İnovasyon

Yıllık 390 milyon Euro‘luk cirosu ve 1.950 çalışanı ile Avusturya’nın Freinberg kentinde bulunan Schwarzmüller Grubu, ticari araç sektöründe Avrupa’nın önde gelen treyler üreticilerindendir. Geniş ürün portföyü, karayolu taşımacılığı, inşaat ve altyapı sektörlerine hitap ederken, hafif tonajlı ürünleriyle de dikkat çekmektedir. Özellikle Avrupa pazarında popüler olan hafif treylerler, damperli yarı römorklar ve yüksek kaliteli tankerler; yan kuruluşu Hüffermann‘ın atık imha sektöründeki konteyner taşıyıcıları ile öne çıkmaktadır. Ürün portföyü ayrıca geniş kamyon kasaları, low-bed’ler, hareketli/kayar zeminli treylerler ve plato tipi yarı römorklarla tamamlanmaktadır.

Avrupa Üretim Kapasitelerinin Genişletilmesi

Schwarzmüller Grubu, Almanya, Macaristan, Çekya ve Avusturya’da bulunan dört modern tesiste üretim yapmaktadır. Bu tesislerin her biri, üreticinin geniş üretim uzmanlığını yansıtmakta ve her iki şirkete de yerel varlıklarını tüm Avrupa pazarında güçlendirme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca, diğer dokuz ülkedeki şubeler, KRONE’nin Avrupa’daki varlığını ve bu ortaklıkla pekiştirilecek olan kapsamlı satış ağını daha da güçlendirecektir. Bu lokasyonların KRONE Ticari Araç Grubu çatısı altında entegrasyonu, dağıtım kapasitesinde artış, yetkin hizmet ağlarının genişletilmesi ve dolayısıyla Avrupa pazarında müşteri odaklı bir yaklaşımın benimsenmesi için önemli bir adım olacaktır.

Markaların Bağımsızlığı ve Güçlenmesi

Yeni endüstriyel ortaklıkta, Schwarzmüller Grubu’nun güçlü markalarının bağımsızlığına saygı duyulmaktadır. Bu yaklaşım, bireysel müşteri ilişkilerinin korunması ve aynı zamanda yenilik ve büyüme için sinerjilerin kullanılması yönündeki ortak hedefi vurgulamaktadır. KRONE’nin uzmanlığıyla desteklenen Schwarzmüller Grubu, mevcut yönetim altında faaliyet göstermeye devam edecektir. Şirketin sahibi Paletar ailesi, yönetim kurullarına ve operasyonel süreçlere katılımını sürdürecektir.

Gelecek İçin Ortak Bir Vizyon

KRONE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone, müşteri odaklılık konusundaki net vizyonunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Bu ortaklığı, daha geniş bir ürün portföyüne ve genişletilmiş bir hizmet dünyasına doğru atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Amacımız, müşterilerimizin her zaman doğru taşımacılık çözümünü bizden bulmasını sağlamaktır. Schwarzmüller’in KRONE Ticari Araç Grubu’na dahil olmasıyla, bu ihtiyacı daha da büyük bir ölçekte karşılayabiliriz.”

Schwarzmüller Group’un sahibi Beate Paletar ise şunları ekledi: “Yeni sahiplik yapısındaki endüstriyel ortaklığı, modern ve geleneksel şirketimizi birlikte daha da profesyonelleştirmek ve böylece istikrarlı işlerle güvenli bir gelecek sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Her iki aile şirketi de geçmişte çok benzer değerlere sahip olduklarını kanıtladı. Böylesine heyecan verici bir zamanda verimli bir işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Hisse sahipliğinin yakın gelecekte rekabet kurumu yetkilileri tarafından onaylanmasının ardından KRONE ve Schwarzmüller, özellikle Avrupa pazarındaki varlıklarını güçlendirecek bir geleceğe birlikte adım atacaklar. Bu yeni stratejik birliktelik, her iki şirketin de ticari araç sektörünün aktif şekillendiricileri olmaya devam etme ve tüm müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünler ve yenilikçi hizmetlerle proaktif bir şekilde müşterilerine hizmet etme konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır.

Krone ve Schwarzmüller Ortaklığını Duyurdu

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!