KKTC’ye Yeni Rota: Feribotla Anamur’dan Taşucu’na Alternatif Hat Açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arasında İkinci Hat Açıldı

Mersin ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında denizden yolcu taşımacılığında ikinci bir hat hizmete girdi. Daha önce Taşucu’ndan feribotla KKTC’ye gidebilen vatandaşlar, şimdi Anamur’da açılan bu ikinci hat ile daha uygun fiyatlarla bu ülkeye seyahat edebilecekler.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Tuna, 2019 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından milyonlarca liralık yatırımla yenilenen, 350 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki Anamur Deniz Uçağı ve Feribot İskelesi‘ni kurdukları ANTSO Denizcilik Turizm Ticaret ve Sanayi AŞ bünyesinde faaliyete geçirdiklerini belirtti. İskelenin işletme hakkını 10 yıllığına devraldıklarını ifade eden Tuna, “Anamur Deniz Uçağı ve Feribot İskelesi’nden ilk etapta kurban bayramı öncesi modern Piyale Paşa feribotumuzla, Anamur ilçemiz ile KKTC-Girne arasında başlayan yolcu taşımacılığı seferlerimiz, KKTC’deki öğrencilerimiz, görevli TSK personelimiz, iş insanlarımız ve tatil için KKTC’yi tercih eden vatandaşlarımız tarafından büyük memnuniyetle karşılanmıştır” dedi.

İskelede arabalı vapur yanaşma rampalarının da bulunduğunu belirten Tuna, bu kapsamda Lübnan, Mısır, Tunus ve Fas gibi alternatif ülkelerle görüşmeler yapılacağını da ekledi.

KKTC’ye Yeni Rota: Feribotla Anamur’dan Taşucu’na Alternatif Hat Açıldı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!