Kalkınma Yolu Projesi: Avrupa’ya Kesintisiz Ulaşım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kalkınma Yolu Projesi” ile Avrupa’nın her ülkesine kesintisiz ulaşım sağlanacak ve nakliye süreci 25 güne düşecek. Türkiye, Irak, Katar ve BAE arasında imzalanan anlaşma sonucunda Türkiye-Irak ticaretinde 20 milyar dolar hedef kondu. Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği, Kalkınma Yolu Projesi ile ilgili bir değerlendirme yaparak sektörün bu projeden beklentilerini dile getirdi.

Bölgesel Kalkınma ve Ticaret Hedefleri

Bölgesel Kalkınma ve Ticaret Hedefleri

Dernek Başkanı Bilgehan Engin, Kalkınma Yolu Projesi’nin bölgesel kalkınmanın sağlanması, ticari, sosyal ve kültürel bağların güçlendirilmesi adına önemli bir adımın başlangıcı olacağını belirtti. Projenin yeni iş birliklerini beraberinde getirmesi öngörülmektedir. Türkiye ve Irak arasında ticari ilişkilerin gelişeceği vurgulanmıştır.

Stratejik Ortaklıklar ve Bölgesel İş Birlikleri

Stratejik Ortaklıklar ve Bölgesel İş Birlikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Irak’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret, Kalkınma Yolu için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Türkiye ile Irak arasında yürütülecek proje kapsamında iş birlikleri hızla gelişmekte olup, Bahreyn, Katar ve BAE gibi ülkelerle stratejik ortaklıklar kurulmaktadır.

Lojistik Sektöründe Yenilikçi Çözümler

Kalkınma Yolu Projesi, Avrupa’dan Körfez ülkelerine kadar geniş bir bölgeyi etkileyip ortak fayda üreten bir yapıya sahiptir. Projenin ekonomik hinterlandın buluşması adına önemli bir fırsat olduğu belirtilmiş, Türkiye’yi Basra Körfezi’ndeki Büyük Faw Limanı’na bağlayacak olması “yeni İpek Yolu” benzetmesiyle değerlendirilmiştir.

Kalkınma Yolu Projesi: Avrupa’ya Kesintisiz Ulaşım

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!