Kadınların Gücünü Kanıtlayan Alışan Lojistik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lojistik sektöründe kadınların gücünü ve bağlılığını kanıtlayan projelere imza atan Alışan Lojistik, kadınların sektördeki rolünü her geçen gün artırıyor. Kadın çalışan oranı, son 3 yıldır yüzde 20-23 bandında artış gösteren şirketin kadın sürücü sayısı da her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Kadın Sürücü Sayısında Artış

Alışan Lojistik’in CEO’su Damla Alışan, şirketin kadın sürücü sayısını her geçen gün artırdıklarını belirtiyor. Kadın sürücü sayısındaki artış, sektörde çeşitliliği artırarak, iş gücüne katkı sağlayarak, inovasyonu teşvik ederek kadınların sektörde daha fazla temsil edilmelerini sağlıyor.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı

Alışan Lojistik, toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak amacıyla kadın istihdamını teşvik ediyor. Şirket, farklı iş kollarında kadın istihdamını artırarak sektördeki cinsiyet ve fırsat eşitliğine dikkat çekiyor.

Kadın İstihdamının Teşviki

CEO Damla Alışan, markalara düşen sorumlulukların altını çizerek, yeni mezunları, kadın çalışanları ve girişimcileri cesaretlendirmenin önemine vurgu yapıyor. Kadın istihdamını teşvik etmek için farkındalık ve eğitim programları düzenlemek gerektiğini belirtiyor.

Farklı Bakış Açılarıyla Verimlilik Artışı

Kadınların lojistik sektöründeki varlığının artması, sektöre farklı bakış açıları getirerek iş gücünde verimliliği artırıyor. Alışan Lojistik, kadınların sektörde daha fazla temsil edilmesinin sektöre çeşitlilik ve yenilik getireceğine inanıyor.

Kadınların Gücünü Kanıtlayan Alışan Lojistik

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!