İzmir ve Şanghay Arasında Yenilikçi Lojistik İşbirliği Anlaşması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görüşmelerde, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Sürdürülebilir Enerji Merkezi kapsamında Şanghay ile iş birliği yapılabileceği belirtildi. Kemalpaşa Lojistik Merkezi üzerinden dağıtım ve lojistik projeleri geliştirme önerisi sunulurken, Çin’in İpekyolu projesi çerçevesinde İzmir ile Şanghay arasında lojistik iş birliğinin önemine değinildi.

Ziyarette, İzmir’deki serbest bölgelerin sayısının arttığı vurgulanarak, Çinli firmaların bu yeni serbest bölgelere yatırım yapabileceği veya İzmirli ve Şanghaylı firmaların ortak yatırımlar geliştirebileceği ifade edildi. Fuar ziyaretlerinin iki şehir arasındaki ticari ilişkileri geliştireceği ve karşılıklı heyet organizasyonlarının yapılması gerektiği konusunda mutabakata varıldı.

İzmir ve Şanghay Arasında 11. Anlaşma

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, Şanghay Uluslararası Ticaretin Teşviki Konseyi (CCPIT) ile mevcut iş birliği anlaşmasını yenilemekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Bu anlaşmayla birlikte İzmir Ticaret Odası’nın Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki kurumlarla imzaladığı anlaşma sayısı 11’e yükseldi. Kızılgüneşler, Çin’in İzmir ve Türkiye için stratejik bir hedef pazar olduğunu vurguladı ve üyelerinin Çin pazarına açılmalarını desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

İzmir ve Şanghay Arasında Yenilikçi Lojistik İşbirliği Anlaşması

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!