İskoçya’nın Denizcilik Sektöründeki Güçlenme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İskoçya’nın Greenock Limanı Türkiye’ye Bağlanıyor

İskoçya’nın önemli ticaret merkezlerinden Greenock Limanı, Türkiye ile bağlantı kuracak yeni konteyner ağıyla güçleniyor. Haftalık konteyner hizmeti ile İskoçya üzerinden Türkiye’ye yapılan sevkiyatlar artacak. Greenock Limanı, yeni ağ için 25 milyon sterlinlik yatırım yaparak denizcilik endüstrisindeki konumunu daha da güçlendirdi. İlk gemi olan MSC Freeport, Gebze’ye ulaşarak yeni rotanın başlangıcını yaptı.

İskoç Şirkete Römorkör Teslim Edildi

Türkiye’nin önde gelen gemi inşa şirketlerinden Sanmar Tersaneleri, İskoç operatör Targe Towing’e 85 ton çekiş gücüne sahip Camperdown adlı römorkörü teslim etti. Aberdeen Limanı’na gönderilen römorkör, İskoçya’nın denizcilik alanındaki faaliyetlerine katkı sağlayacak.

İskoçya’ya feribot üreten Cemre Marin, ikinci aracı olan MV Loch Indaal’ı önümüzdeki ay denize indirecek. Yalova’daki tersanede üretilen feribotlar, Islay ve Jura rotalarında hizmet vererek İskoçya’nın ulaşım altyapısını güçlendiriyor. İskoçya’nın feribot ihtiyacını karşılayacak olan MV Loch Indaal, Cemre Marin’in kaliteli işçiliğiyle ön plana çıkıyor.

İskoçya’nın Denizcilik Sektöründeki Güçlenme

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!