İmamoğlu ve İETT Genel Müdürü Hakkında Şok Suç Duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Adliyesi’nde Suç Duyurusu

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunan vatandaşlar, savcılığa sundukları dilekçede önemli iddialarda bulundu.

Dilekçede, Adalar’ın 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildiği belirtilerek, koruma altına alınan bölgeye yasal dayanağı olmaksızın motorlu araç sokulduğu ifade edildi. Ayrıca, trafik tescili ve sigortası olmayan bu araçlarla yolcu güvenliğinin tehlikeye atıldığı vurgulandı.

İmamoğlu’nun Açıklamaları ve İddialar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun 24 Haziran’da basına yaptığı açıklamada, geçici izinle L tipi hizmet veren araçlarla Adalar’da hizmet verilmeye başlandığını söylediği hatırlatıldı. Bu konuşmada İmamoğlu’nun, yolcuların güvenliğini yok sayarak yasaların izin vermediği işlemi kabul ettiği ifadesine yer verildi.

Dilekçede, Adalar’da toplu taşımaya ihtiyaç duyulmadığı ancak bu uygulamanın dayatılmaya çalışıldığı belirtildi. Bu kapsamda yüz milyonlarca lira harcanarak kaynak israfına yol açıldığı, ayrıca Adalar’ın çöp sorunu olduğu ve bu sorunun çözülemediği vurgulandı. Öncelikli çözümün çöp sorunu olduğu kaydedildi.

İETT’nin Faaliyetleri ve Hukuki Sorunlar

İETT tarafından Heybeliada ve Burgazada’nın kıyılarına otobüs peronları inşa edildiği, bu alanların tel ve çitle çevrilerek kullanıma kapatıldığı belirtildi. Bu alanların halktan izinsiz kullanıldığı ve İBB’ye tahsis edilmediği dile getirildi. Ayrıca, Adalar’ın kıyı imar planının bulunmadığı vurgulandı.

Dilekçede, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İETT Genel Müdürü İrfan Demet hakkında “görevin gereklerini yerine getirmede ihmal”, “görevi kötüye kullanma”, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet” ve “Kıyı Kanunu’na muhalefet” suçlarından dava açılması talep edildi.

İmamoğlu ve İETT Genel Müdürü Hakkında Şok Suç Duyurusu

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!