Hopa, Önemli Bir Lojistik Kongresine Ev Sahipliği Yapıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hopa’nın Stratejik Önemi ve Lojistik Kongresi

Hopa'nın Stratejik Önemi ve Lojistik Kongresi

Stratejik bir ticaret kenti olarak Hopa ve Sarp Sınır Kapısı, uluslararası ticaret geçiş noktası işlevi ile giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Artan bu işlevsellik, Kars-Tiflis-Bakü demiryolu hattındaki denize açılan ilk noktanın Hopa Limanı olmasıyla birleştiğinde, Hopa’nın jeopolitik önemini daha da artırmaktadır.

Bu jeopolitik konum, Hopa’nın ve Artvin’in Kafkasya ve Orta Asya’ya yönelik ticarette kilit bir rol oynama potansiyelini göstermektedir. Böylece, Hopa ve Artvin’in ulusal ve küresel ticaretteki önemi giderek artmaktadır. Bölgede kara ve deniz yolu taşımacılığı yapan, sınır ticaretiyle uğraşan birçok firma bulunmaktadır.

Tüm bu faktörler ışığında, Hopa bir lojistik kenti olarak ön plana çıkmaktadır. Bu özelliğini uluslararası düzeyde duyurmak, lojistik alanındaki sorunları tartışmak ve yeni yaklaşımlar ortaya koymak amacıyla 24-25 Ekim 2024 tarihlerinde Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Hopa Belediyesi iş birliğiyle Hopa Uluslararası Lojistik Kongresi (Hopa International Congress on Logistics/Hopalogs) düzenlenecektir.

Hayati AKBAŞ – HOPA

Hopa, Önemli Bir Lojistik Kongresine Ev Sahipliği Yapıyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!