HepsiJET, Çevre Dostu Elektrikli Araçlarıyla Kargo Dağıtımına Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HepsiJET ve Sürdürülebilirlik

HepsiJET, sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde doğayı koruyan çevreci adımlar atarak, yeni nesil teslimat yöntemleriyle e-ticaret lojistiğinde yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, Netlog Lojistik işbirliğiyle ‘Musoshi’ adlı yüzde 100 yerli üretim olan 21 adet elektrikli aracıyla Türkiye’nin belirli bölgelerinde kargo dağıtımını gerçekleştiriyor.

Elektrikli Araçların Kullanımı

Elektrikli araçlar, bayram dönemiyle birlikte yazlık bölgeler de dahil olmak üzere pilot bölgelerde faaliyete geçti. Yüksek enerji dönüşüm verimliliğine sahip olan bu araçlar, karbon emisyonunu azaltarak daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyor. Ayrıca, maliyet açısından da verimlilik sağlıyorlar.

Karbon Emisyonunun Azaltılması

Elektrikli araçların kullanımıyla birlikte aylık ortalama 1404 kilometre başına yaklaşık 0,21 ton karbon emisyonunun azaltılması hedefleniyor. Toplam 3 bin 500 araçlık bir dağıtım ağına sahip olan HepsiJET, yıl sonuna kadar elektrikli araç sayısını 50’ye çıkarmayı planlıyor.

Gelecek Hedefleri

İlk aşama verimlilik ve performans değerlendirmelerinin ardından, elektrikli araçların kullanımının daha da yaygınlaştırılması hedefleniyor. Bu çerçevede, HepsiJET’in sürdürülebilir lojistik alanında öncü bir rol oynaması bekleniyor.

HepsiJET, Çevre Dostu Elektrikli Araçlarıyla Kargo Dağıtımına Başladı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!