Hareket Şirketinin Halka Arzı Onaylandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç kıtada yük mühendisliği gerektiren standart dışı yük kaldırma, proje taşımacılığı, vinç ve makina kiralama ile montaj ve depolama hizmetleri sunan Hareket, sektöründe önde gelen şirketlerden biridir. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan Hareket’in halka arzı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) liderliğinde gerçekleştirilecektir.

Halka Arz Detayları

Halka arzda pay başına satış fiyatı 70 TL olarak belirlenmiş olup, halka arz sonrası şirketin halka açıklık oranı %20,83 olacaktır. Halka arzda çıkarılmış sermaye 96 milyon TL’den 115 milyon 200 bin TL’ye yükseltilecektir.

19 milyon 200 bin TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 4 milyon 800 bin TL nominal değerli paylar ise ortak satışı şeklinde gerçekleşecektir. Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi uygulanacak halka arzın büyüklüğü 1 milyar 680 milyon TL olarak hedeflenmektedir.

Hareket, International Cranes and Specialized Transport dergisinin IC T50-2023 endeksine göre Türkiye’de 1., Avrupa’da 4. ve dünyada 15. sırada yer almaktadır. Ayrıca, ESTA Mükemmellik Ödülleri’nde farklı kategorilerde ödüller kazanarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir.

Şirket, halihazırda uluslararası mega projelerde paydaş olarak yer almaktadır. Örnek projeler arasında Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Star Rafinerisi, Senegal Stadyumu ve daha birçok önemli proje bulunmaktadır. Son olarak, Hareket 2023 yılında Türkiye’nin en ağır ve en büyük yükünün taşımasını gerçekleştirmiştir.

Hareket Şirketinin Halka Arzı Onaylandı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!