Globelink Ünimar’da ABD Yönüne İhracat Rotalarında Zirve

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lojistik Sektörünün İhracattaki Hayati Önemi

Küresel ticaretin bel kemiği olan lojistik sektörü, ihracatın artırılmasında kritik bir rol oynuyor. Etkili ve verimli lojistik hizmetleri, ürünlerin dünya pazarlarına zamanında ve güvenli bir biçimde ulaşmasını sağlayarak ekonomik büyümeye ve uluslararası ticaretin gelişmesine katkıda bulunuyor. Lojistik altyapısının güçlendirilmesi ihracatçıların rekabet gücünü artırırken, uluslararası pazarlara erişimi de kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından biri olan Globelink Ünimar’ın faaliyetlerinin önemli bir kısmını yurt dışı destinasyonlar oluşturuyor. 2024’ün ilk 5 ayında ithalat ve ihracatta önemli gelişmeler kaydeden Globelink Ünimar’ın en fazla ihracat hizmeti verdiği destinasyonlar ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Hindistan, Fransa, Birleşik Krallık ve Hollanda şeklinde sıralanıyor. Şirketin bu ülkelere en çok taşıdığı ürünler olarak ise makineler, hayvansal ürünler, demir çelik, tekstil, plastik, mobilya, halı ve kilim, kereste ve parke dikkat çekiyor.

İthalatta Öne Çıkan Ülkeler ve Ürünler

Lojistik sektörü yalnızca ihracatta değil, ithalatta da önemli bir rol oynuyor. İthal edilen ürünlerin hızlı ve güvenli bir şekilde ülkeye girişini sağlayan lojistik sektörü, yerel pazarların ihtiyaçlarını karşılamada da kritik bir öneme sahip. İhracattaki başarısının yanında ithalat süreçlerinde de önemli başarılar elde eden Globelink Ünimar’ın en fazla ithalat gerçekleştirdiği ülkeler sırasıyla Çin, Fransa, Myanmar, Hindistan ve Hong Kong oldu. En çok ithalatı yapılan ürünler arasında ise hazır tekstil ürünleri, makineler, gıda maddeleri, elektrikli teçhizat, motorlu kara taşıtları, televizyon ve radyo alıcıları, çatal bıçak takımları, el aletleri, tıbbi ve cerrahi teçhizatlar öne çıktı.

Globelink Ünimar İcra Kurulu Başkanı Fatih Baş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Lojistik sektörü global ticaretin ayrılmaz bir parçası. Ürünlerin zamanında ve güvenli bir şekilde hedef pazarlara ulaşması, ithalat ve ihracatın başarısı için hayati bir öneme sahip. Globelink Ünimar olarak, müşteri memnuniyetini ve süreçlerimizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. En fazla ithalat ve ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkeler arasında ABD, BAE, Suudi Arabistan, Fransa ve Hong Kong gibi ülkelerin yer alması bu çabalarımızın bir sonucu.” dedi.

Önümüzdeki dönemde ihracat ve ithalat pazarlarını daha da genişleterek mevcut pazarlardaki konumunu daha da güçlendirmeyi hedefleyen Globelink Ünimar, Türkiye’nin ihracat ve ithalat hacminin artırılmasına yönelik çabalarını sürdürmeyi planlıyor.

Globelink Ünimar’da ABD Yönüne İhracat Rotalarında Zirve

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!