Forto’nun Avrupa’daki Büyüme Hikayesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forto, Avrupa’da Büyümeye Devam Ediyor

Forto, Avrupa'da Büyümeye Devam Ediyor

Berlin merkezli ve SoftBank ile Northzone gibi önemli yatırım şirketlerinin desteğini alan Forto, Avrupa’nın lojistik ve tedarik zinciri sektöründeki öncü şirketlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Şirket, Berlin dışındaki üslerinden biri olarak İstanbul’u tercih ederek, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te bir teknoloji ofisi açtı.

İstanbul’daki Teknoloji Merkezi

Forto’nun İstanbul ofisinde 20 yazılım mühendisi istihdam edilecek. İlk aşamada 8 yazılım mühendisi işe başlarken, geri kalan 12 mühendis de yakında işe alınacak. Şirket, Türkiye’nin hızla büyüyen teknoloji ekosisteminde yer alarak, teknoloji ekibini genişletme kararı aldı. İstanbul’daki teknoloji merkezi, yapay zeka tabanlı çözümler geliştirerek global ticaretin operasyonel engellerini kaldırmayı hedefliyor.

Forto’nun Hedefleri

Forto, 600 milyon dolara yakın yatırım ve 2,1 milyar dolarlık değerlemesiyle bir unicorn olarak öne çıkıyor. Şirket, sürdürülebilir küresel tedarik zincirlerinin teknoloji altyapısının geliştirilmesi ve lojistik sektöründeki kronik problemleri yapay zeka tabanlı çözümlerle ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Forto, dünya genelinde 7 ülkede 15 lokasyonda faaliyet göstererek, global lider olmayı hedefliyor.

Sektördeki Öncü Konumu

2016 yılında FreightHub olarak kurulan Forto, teknoloji, veri ve endüstri uzmanlığını birleştirerek lojistik ve tedarik zincirini yeniden tanımlıyor. Şirket, Avrupa ve Asya’daki genişlemesini sürdürürken, yerel acente ağı ve 100’den fazla Hava & Deniz taşımacılığı ortaklığı ile sürdürülebilir küresel tedarik zincirlerinin yönetiminde liderliğini pekiştiriyor.

Forto’nun Avrupa’daki Büyüme Hikayesi

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!