Ford Otosan’ın Sürdürülebilirlik Vizyonu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomotiv sektöründe öncü olarak dönüşümü hedefleyen Ford Otosan, “Gelecek Şimdi” vizyonuyla sürdürülebilirlik alanında lider iş ortaklarıyla çalışmayı benimsemektedir.

Lojistik Sürdürülebilirlik Konferansı

Ford Otosan, Lojistik Sürdürülebilirlik Konferansı’nda “Lojistik Servis Sağlayıcıları Sürdürülebilirlik Manifestosu”nu paylaşarak değer zincirini şekillendirecek önemli bir adıma imza atmıştır.

Manifesto Detayları

Manifesto, lojistik süreçlerinde yer alan paydaşların Ford Otosan’ın çevresel, sosyal ve yönetişim ilkeleriyle uyumlu bir şekilde çalışmasını, performanslarının izlenmesini ve gelişim için aksiyon almalarını hedeflemektedir.

Öncü Uygulamalar

Ford Otosan, lojistik faaliyetlerinin bir kısmını düşük emisyon seviyesiyle demiryolu hattı kullanarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca, karbon nötr yol haritası doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek çevreye duyarlı uygulamalara odaklanmaktadır.

Ford Otosan Malzeme Planlama ve Lojistik Lideri Onur Sarıkaya şu sözlerle konuya dikkat çekti: “Sürdürülebilirlik alanında öncü olma vizyonumuz doğrultusunda, Lojistik Servis Sağlayıcıları Sürdürülebilirlik Manifestosu ile sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya kararlıyız.”

Ford Otosan, sürdürülebilirlik performansıyla uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P Global tarafından hazırlanan 2024 Küresel Sürdürülebilirlik Yıllığı’na girmeye hak kazanan ilk Türk otomotiv şirketi olma başarısını göstermiştir.

Ford Otosan’ın Sürdürülebilirlik Vizyonu

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!