Enerji Depolama ve Batarya Üretiminde Yeni Dönem İçin İmza

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerji Depolama ve Lityum-İyon Batarya Üretimi İçin Stratejik Anlaşma

Enerji depolama sistemlerinin yanı sıra, ikinci aşamada lityum-iyon bataryaların Türkiye’de üretimi hedefleniyor. Alarko Şirketler Topluluğu CEO’su Ümit Nuri Yıldız, “70 yıldır ülkemizin güçlü yarınlarına imza atmak için çalışıyoruz. Şimdi de Gotion Group ile gerçekleştireceğimiz ortak girişimle enerji depolama alanında yüksek teknolojiyi ülkemize getirerek düşük karbonlu ekonomiye önemli bir katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz,” dedi.

‘Türkiye çok stratejik bir noktada’

‘Büyüme, İnovasyon ve Sürdürülebilir Finans’ başlıklı panelde konuşan Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih, değişim hızı ile kalite optimizasyonu arasında denge kurmaya çalıştıklarını belirterek, “Öncelikle yapay zekayı kendi sektörlerimize, enerji, taahhüt işlemleri, gayrimenkul ve sanayi grubuna uyarlıyoruz. Tarım da önümüzdeki 15-20 yıl içinde en fazla yapay zeka kullanacak sektör olacak,” dedi.

Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ise, “Türkiye lojistik olarak dünyanın merkezinde ancak bu potansiyelini yeterince kullanmıyor. Pandemiden etkilenen tüm ülkeler tedarik çeşitliliğine gitme kararı aldı. Fas, Türkiye ve Mısır coğrafi olarak çok stratejik. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’nun lojistik merkezi olabiliriz,” ifadelerini kullandı.

Enerji Depolama ve Batarya Üretiminde Yeni Dönem İçin İmza

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!