Dinçer Lojistik ve Octovan’dan ‘XL’ Boyutunda Stratejik İşbirliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Octovan ve Dinçer Lojistik’ten Stratejik İşbirliği

Lojistik sektörünün öncü start-up’larından Octovan ile Türkiye’nin en önemli lojistik firmalarından Dinçer Lojistik, XL teslimat alanında güçlerini birleştiriyor. Octovan Express markasıyla XL teslimat hizmetini her geçen gün geliştiren Octovan, Dinçer Lojistik ile işbirliği yaparak sektördeki konumunu daha da güçlendirecek. Bu işbirliğiyle 2023 sonuna kadar 55 milyon TL, 2025 yılında ise 500 milyon TL’lik iş hacmi oluşturulması hedefleniyor.

Octovan Express, teknoloji altyapısını, müşteri entegrasyonlarını ve yönetimini üstlenecek, Dinçer Lojistik ise operasyonel süreci yönetecek. Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, lojistik sektörünün geleceğinin yeni nesil teknoloji anlayışıyla kurgulanacağına inandıklarını belirterek, “Özellikle lojistik, tedarik zinciri ve perakende sektörlerini kapsayacak şekilde yenilikçi çözümler sunan start-up’larla iş birliklerine önem veriyoruz” dedi.

Dinçer Lojistik’in Gelecek Vizyonu

Dinçer Lojistik'in Gelecek Vizyonu

Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik’in hâlihazırda 20 bin araçlık portföyü, 500 bin metrekare depolama alanı, 44 deposu ve 2000 çalışanı ile Türkiye’nin en önemli lojistik firmalarından biri olduğunu belirtti. Dinçer, “Dijitalleşmeye büyük önem veriyor, bu alanda önemli yatırımlar yapıyoruz. Bugüne kadar 30’un üzerinde Ar-Ge projesine imza atan Dinçer Lojistik Ar-Ge Merkezi’nde yaklaşık 50 Ar-Ge personelimizle çalışıyoruz” dedi.

Dinçer Lojistik’in hedefi sadece lojistik firması olmak değil, aynı zamanda teknoloji firması olmaktır. Dinçer, “Her yıl düzenlediğimiz hackathon ve demoday etkinlikleriyle yeni akıllı lojistik trendlerini ve sektörün geleceğini belirleyecek teknolojileri yakalamayı hedefliyoruz” diye ekledi.

Octovan’ın Büyüme Planları

Octovan'ın Büyüme Planları

Octovan Kurucusu Erhan Güneş, Octovan Express’in şu anda Türkiye’nin 5 büyük şehrinde sunduğu XL teslimat hizmetini, Dinçer Lojistik’in gücüyle 81 ile ve yurtdışına yaymayı planladığını açıkladı. Güneş, “Octovan Express’in sunduğu XL teslimat hizmetinde teknoloji altyapısını Dinçer Lojistik’in operasyonel ekipleri kullanacak. Bu sayede Octovan Express, 81 ilde hızla hizmet verebilir hale gelecek” dedi.

Güneş, Octovan’ı Türkiye’den yurtdışına çıkan, stratejik olarak doğru ortaklıklar yapan ve hizmet alanında teknoloji sağlayıcısı bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. “60 milyar doları aşkın bir pazarda en yüksek pazar payı alan markalardan biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

XL Teslimat Hizmetlerinde Premium Çözümler

XL Teslimat Hizmetlerinde Premium Çözümler

Güneş, Octovan Express’in e-ticaret ve mağaza üzerinden satış yapan tedarikçilerin mobilya, beyaz eşya, banyo malzemeleri gibi yüksek hacimli ürünlerini depolarından alarak son müşteriye teslim eden bir marka olduğunu belirtti. “Türkiye’de XL teslimat hizmeti gerçekleştiren sayılı şirketlerden biriyiz” dedi.

Octovan Express, ürünlerin depolardan alımı ve adrese teslimatı sırasında fotoğraflama yoluyla sipariş kanıt dosyaları oluşturuyor, randevulu teslimat gerçekleştiriyor ve rota optimizasyonu altyapısı kullanarak premium hizmet sunuyor. Güneş, “Bu hizmet ile iade oranlarında yüzde 40’ın üzerinde bir düşüş sağladık” dedi.

Octovan Express platformunun bu yıl yeni çözümler sağlamak üzere güncelleneceğini belirten Güneş, “Yapay zeka destekli müşteri yönetimi, çağrı merkezi yönetimi, yapay zeka destekli ürün kontrol sistemleri, online satış modülü ve fiyatlandırma gibi yeni çözümler ekleyeceğiz” dedi.

Dinçer Lojistik ve Octovan’dan ‘XL’ Boyutunda Stratejik İşbirliği

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!