Daimler Buses Yeni Güvenlik Teknolojileri Tanıttı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daimler Buses, Mercedes-Benz ve Setra marka otobüsleri için geliştirdiği yeni güvenlik teknolojileri, yardımcı sistemler ve verimli sürüş sistemleri ile güvenli sürüş alanındaki iddiasını sürdürüyor. 17-18 Mart tarihlerinde Madrid yakınlarında düzenlenen özel etkinlikte, yeni güvenlik ve sürüş sistemleri tanıtıldı.

Yeni Yardımcı Sistemlerin Tanıtımı

Yeni Yardımcı Sistemlerin Tanıtımı

Etkinlikte, Avrupa Birliği’nin taşımacılık sektöründe kullanılan araçlarda güvenlik standartlarını belirlemek için oluşturduğu AB Genel Güvenlik Yönetmeliği kapsamında hizmete alınan Aktif Fren Yardımcısı 6, Aktif Sürüş Asistanı 2, Dönüş Asistanı 2 ve Ön Koruma Asistanı gibi yeni yardımcı sistemler deneyimlendi. Performansları Omniplus On filo yönetim sistemi ile gerçek zamanlı olarak analiz edildi.

Güvenliğe Odaklı Yaklaşım

AB Genel Güvenlik Yönetmeliği’nin güncellenmesiyle birlikte, Temmuz 2024’ten itibaren teslim edilecek otobüslerde zorunlu hale gelen yardımcı sistemler, sürücü ve yaya güvenliğini artırmayı hedefliyor. Daimler Buses, global güvenlik standartlarına uygun şekilde geliştirdiği sistemlerin yanı sıra, 360 derece kamera ve yeni MirrorCam sistemi gibi donanımlarla güvenli sürüşe katkıda bulunuyor.

Daimler Buses Yeni Güvenlik Teknolojileri Tanıttı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!