CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı Kapılarını Yeniliklerle Açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fuarın Açılış ve Katılımcıları

Mersin’in lojistik ve taşımacılık sektöründeki en önemli buluşma noktası olan CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, 16-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında CNR Expo Mersin Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Sektörün önde gelen firmalarının da yer aldığı fuarda, 60’ın üzerinde firma 8 bin metrekarelik alanda ürün ve hizmetlerini sergiliyor. CNR Holding tarafından organize edilen fuar, lojistik ve taşımacılık sektöründeki firmaların yerel ve global pazarda iz bırakmalarına yardımcı olacak.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CNR Holding Satış Genel Müdürü Mehmet Çelik, Uluslararası Nakliyeciler Derneği İkinci Başkanı Ergun Bilen ve sektör temsilcileri katıldı.

Mehmet Çelik: Sektörün Tüm Paydaşları Bir Arada

Fuarın açılış konuşmasını yapan CNR Holding Satış Genel Müdürü Mehmet Çelik, “CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, sadece bir fuar değil, aynı zamanda sektörün tüm paydaşlarının bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduğu, yeni iş bağlantıları kurduğu ve sektörün geleceğini birlikte şekillendirdiği bir platform. Bu platformda, tedarik zincirinin tüm halkaları, lojistik ve taşımacılığın en son gelişmelerini takip etme, yeni ürün ve hizmetlerle tanışma ve sektörle ilgili güncel gelişmelerden haberdar olma imkanı bulmakta. Bu yıl fuarımızda her yıl olduğu gibi sektörün önde gelen isimleri yer almakta. Ayrıca, fuar kapsamında sektöre dair önemli konuların ele alınacağı paneller ve konferanslar da düzenlenecek. İnanıyorum ki, CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, bu yıl da sektöre ve ihracata önemli katkılar sağlayacak ve katılımcılarımız için verimli bir platform olacak” dedi.

Ergun Bilen: Sektör Her Geçen Gün Gelişiyor

Uluslararası Nakliyeciler Derneği İkinci Başkanı Ergun Bilen ise “Sektörümüz her geçen gün gelişiyor, güçleniyor ancak yaşanan gelişmeler doğrultusunda, önümüze çıkan fırsatları hep birlikte ve zamanında değerlendirmediğimiz takdirde, bölgesel ve uluslararası rekabette avantajlarımızı yitirme riskimiz bulunuyor. Bunların başında, ülkemizin kilit konumda olduğu Uluslararası Hazar Geçişli Orta Koridor, Zengezur Koridoru ve Kalkınma Yolu gibi koridorların etkinleştirilmesi için de kamu-özel sektör STK’lar olarak etkin bir işbirliği ve ticari diplomasi çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor. Kendi içimizde etkin ve rekabetçi bir Lojistik eko-sistemi yaratırken, ilgili Koridor ülkeleriyle ve bu koridorları destekleyen uluslararası kuruluşlarla da etkin işbirlikleri yürütmemiz önem arz ediyor” diye belirtti.

Abdullah Özyiğit: Fuarlar Sektöre Katkı Sunuyor

Törende konuşan Yenişehir Belediye başkanı Abdullah Özyiğit de fuara katılımın yüksek olmasını diledi. Özyiğit, “Fuarcılık ve insanların yüz yüze gelerek sektörün gelişimine katkı sunacağı alan vazgeçilmez bir alan. Bunun için fuarların güçlenerek, uluslararası katılımcılarla devam etmesi en büyük dileğim” diye konuştu.

Paneller ve Konferanslar ile Sektöre Katkı

Sektöre dair önemli konuların ele alınacağı paneller ve konferansların da düzenleneceği fuarın ihracata önemli katkılar sağlaması hedefleniyor. Fuar kapsamında gerçekleştirilecek temaslar ve iş birlikleri ile Türkiye’nin lojistik ve taşımacılık sektörüne önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı Kapılarını Yeniliklerle Açtı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!