CMA CGM, Bolloré Logistics’i CEVA ile Birleştirerek Gücüne Güç Katacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CEVA, Bolloré Logistics’in Yeni Ürün Odaklı Organizasyon Modeline Entegrasyonuna Başladı

29 Şubat 2024 tarihinde CMA CGM Grubu tarafından satın alınan Bolloré Logistics, CEVA tarafından yeni ürün odaklı organizasyon modeline entegre edilmeye başlandı. CEVA, 110 bin çalışanıyla 1,9 milyon TEU deniz taşımacılığı, 800.000 ton hava taşımacılığı ve 11,7 milyon TEU yöneterek 2023’te proforma 20,2 milyar dolar gelir elde etti. CEVA Logistics ve Bolloré Logistics bundan böyle tek bir marka altında faaliyet gösterecek: CEVA Logistics. Kara ve demiryolu taşımacılığı, sözleşme lojistiği, bitmiş araç lojistiği, proje lojistiği ve gümrük çözümleri sunan şirket, yeniden markalaşma sürecini 2024 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

Yeni organizasyon, şirketin ürün yelpazesinin tamamında müşterilerine tutarlı küresel hizmetler sunma yeteneğini güçlendirmektedir. Ürün ekiplerinin yerel seviyeye kadar dikey olarak hizalanmasıyla CEVA, daha iyi ürün geliştirme ve operasyonel mükemmellik beklemekte. Bu dikey hizalanan ürün ekiplerinin, CEVA’nın yeni çözümler geliştirme ve bunları tüm coğrafyalardaki müşterilerin karşılaştığı zorluklara daha hızlı uygulama becerisini hızlandırması öngörülüyor. Buna ek olarak CEVA, en iyi uygulamalardan ve teknoloji yatırımlarından yararlanmak ve özellikle CargoWise uygulamasını tamamlamak amacıyla Hava ve Deniz operasyonlarını birleştiriyor.

Coğrafi ve Pazar Sektörü Büyümesinde Başarılı Strateji

CEVA Logistics, 2019 yılında CMA CGM Grubu tarafından satın alınmasından bu yana hem yeteneklerini hem de coğrafi erişimini genişletti. Çok sayıda satın almayla şirket, Afrika kıtasında güçlü bir ağ sunuyor. 2022’de CEVA, e-ticaret çözümlerini geliştirmek için Ingram Micro’nun CLS bölümünü, otomotiv müşterilerine bitmiş araç çözümleri sunmak ve Avrupa kara ağını güçlendirmek için GEFCO’yu ve şimdi de hava ve deniz taşımacılığı yönetimi çözümlerini güçlendirmek için Bolloré Logistics’i ekledi. Diğer hedefli satın almalar, CEVA’nın Latin Amerika’da çabuk bozulan madde taşımacılığında (Cargex) ve Fransa’da küçük koli, son mil teslimatında (Colis Privé) erişimini artırdı.

CMA CGM, Bolloré Logistics’i CEVA ile Birleştirerek Gücüne Güç Katacak

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!