CEVA Lojistik ve IFCO İşbirliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üçüncü parti lojistik hizmetleri alanında dünyanın önde gelen isimlerinden CEVA Lojistik, yeniden kullanılabilir ambalaj çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçisi IFCO ile işbirliği yaparak Türkiye’de önemli bir taşımacılık operasyonunu gerçekleştirecek.

IFCO’nun Sürdürülebilirlik Hedefleri

1992’de Almanya’da kurulan IFCO, dünya çapında 2 milyardan fazla taze ürün taşıyan 380 milyondan fazla yeniden kullanılabilir ambalaj konteyneri işletmektedir. IFCO, müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına destek olurken, kendi karbon ayak izlerini azaltmak için somut adımlar atıyor.

Büyük veya orta ölçekli ulusal ve küresel şirketler için taşımacılık ve tedarik zinciri çözümleri sunan CEVA, IFCO’nun Dilovası Tesisinden FTL çıkışları ve kirli kasaların market dağıtım merkezlerinden toplanarak geri getirilmesi işini üstlenmiştir. Bu işbirliği sayesinde IFCO, gıdaların tazeliğini ve kalitesini korurken maliyetleri düşürmekte ve çevresel etkileri azaltmaktadır.

IFCO kasalarının kullanımı su tüketiminde yüzde 80’e kadar tasarruf sağlarken, katı atık üretiminde yüzde 86’ya kadar azalma gösterir. Müşterilerin ürün hasarını yüzde 96 oranında azaltabilen IFCO, karbon emisyonlarını da yüzde 60’a kadar düşürebilir.

Murat Karadağ, CEVA Lojistik İş Geliştirme ve Satış Başkan Yardımcısı, işbirliği hakkında “IFCO’nun geliştirdiği randevu ve araç takip sistemleriyle entegre olarak çalışacak ve karbon salınımını azaltarak sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayacağız.” dedi.

CEVA Lojistik ve IFCO İşbirliği

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!