Castrol Filozof 2.0 ile Filo Yönetiminde Devrim: Daha Verimli ve Ekonomik Çözümler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Castrol’den Filo Yönetiminde Yeni Çözümler: Filozof 2.0

Madeni yağ pazarının önde gelen markalarından Castrol, yenilikçi çözümler sunma vizyonuyla ilerlemeye devam ediyor. Tüm ürün ve hizmetlerini geliştirirken müşterilerinin beklentilerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Castrol, Filozof 2.0–Filo Yönetim Çözümleri ile lojistik, madencilik ve inşaat sektörlerinde filo yönetiminde verimliliği artırmayı hedefliyor.

Filozof 2.0, ulusal ve uluslararası uzman kuruluşların iş birliği ile Türkiye şartlarına özel olarak tasarlanmış çözümler sunuyor. Filozof’un yeni versiyonu olan Filozof 2.0, Ankara’da gerçekleştirilen Castrol Türkiye ve TMMOB Maden Mühendisleri ortak etkinliğinde tanıtıldı.

Filo Yönetiminde Verimlilik Artışı

Castrol Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Onur Dede, Filozof 2.0’ın filo kârlılığını artırmayı ve toplam işletme maliyetlerini düşürmeyi amaçladığını belirtti. Dede, “Filozof ile çıktığımız bu yolda, şimdi de en son güncellemelerle geliştirdiğimiz Filozof 2.0’ı hayata geçiriyoruz. Çözümlerimizle filoların daha verimli işletilmesine destek olup müşterilerimizin rekabet gücünü artırıyoruz” dedi.

Castrol Saha Mühendisleri, madeni yağın doğru kullanılmaması nedeniyle ekipmanlarda oluşabilecek verim kayıplarını ve beklenmeyen masrafları önlerken, Castrol Filo Doktoru, ağır vasıta sürücülerine güvenli ve ekonomik sürüş eğitimleri veriyor. Bu eğitimler, sürüş kaynaklı güvenlik sorunlarının önüne geçerken yakıt, bakım ve onarım maliyetlerini de azaltıyor.

İşletme Körlüğünü Önleyen Çözümler

Filozof 2.0, filoların işletme körlüğü olarak adlandırılan aksaklık ve düzensizlikleri fark etmelerini sağlıyor. Onur Dede, “Kullanıma başlandığından bu yana çalıştığımız filolarda yaşanan verim artışı iş ortaklarımız tarafından takdir ediliyor. Filozof 2.0, Castrol Check-Up ve Castrol Filo Doktoru gibi çözümlerimizle filoların daha uygun maliyetlerle işletilmesine büyük katkıda bulunuyor” dedi.

Filozof 2.0’da yer alan yeni nesil kullanılmış yağ analizi çözümü Castrol Labcheck 2.0 ile madeni yağdan en iyi şekilde faydalanarak ekipmanlarda oluşabilecek arızaları önleyici bakım gerçekleştiriliyor. Ayrıca, Castrol Filo Koçu programı ile araçlardan toplanan veriler uzmanlarca raporlanarak araç ve sürücülerin gelişim noktaları belirleniyor.

Gelişmiş Araç Takip ve Finansal Çözümler

Castrol Araç Takip Sistemi ile filo içindeki araçların ve sürücülerin günlük performansları ölçülerek filoların güvenli ve ekonomik işletilmesine yardımcı olunuyor. Filozof 2.0’de sunulan bir diğer hizmet olan Castrol Pay ile piyasa koşullarına göre daha cazip finansal çözümler sunuluyor.

Onur Dede, “Castrol Pay sayesinde, özel taksit ve vade oranları gibi avantajlarla müşterilerimize ödemelerinde kolaylık sağlıyoruz” dedi. Ayrıca, Castrol Care ile çalışanların sağlıklarının iş sürekliliği açısından önemini vurgulayan Dede, mobil sağlık hizmeti ile gerçekleştirilen taramaların sağlıklı bir çalışma ortamı yaratılmasına destek olduğunu belirtti.

Castrol Filozof 2.0 ile Filo Yönetiminde Devrim: Daha Verimli ve Ekonomik Çözümler

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!