Brambles, Lojistik Sektöründe En Sürdürülebilir Şirket Olarak Seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brambles, TIME Dergisi Tarafından Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketlerinden Biri Seçildi

CHEP markası altında küresel tedarik zinciri çözümleri sunan Brambles, dünyaca ünlü TIME dergisi tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketlerinden biri olarak değerlendirildi. 500 şirketin yer aldığı listede dördüncü sırada yer alan Brambles, ayrıca sektör kategorisinde lider oldu. Brambles, ilk 100’de yer alan ulaşım, lojistik ve havacılık sektöründeki tek şirket olma unvanını da elinde bulunduruyor.

TIME Dergisi’nin bu listesi, kurumsal sorumluluğu vurgulamak ve sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmek amacıyla hazırlanıyor. Liste, titiz bir metodoloji kullanılarak oluşturuluyor ve bu kapsamda küresel veri ve iş zekâsı platformu Statista, dünya genelinde yaklaşık 5 bin şirketi 20’den fazla kilit performans göstergesine göre değerlendiriyor.

Brambles, yakın zamanda 2024 Global 100 listesinde ikincilik, Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya Endeksi’nde birincilik ve CDP’den iklim ve ormanlarla ilgili şeffaflık ve eylemler konusunda çift A reytingi gibi ödüller de kazanmıştı.

‘Sürdürülebilirlik Programımızın Gücünü Teyit Ediyor’

Şirketin başarısını değerlendiren Brambles Baş Sürdürülebilirlik Sorumlusu Juan Jose Freijo, “TIME dergisi tarafından sürdürülebilirlik performansımızın ödüllendirilmesi ve bu noktada küresel olarak tanınmaktan gurur duyuyoruz. Brambles’ın gösterdiği yüksek başarı, döngüsel iş modelimizin kritik rolünü öne çıkarıyor. Ayrıca sürdürülebilirlik programımızın tedarik zinciri genelinde daha sürdürülebilir sonuçlar elde etmedeki gücünü de teyit ediyor” diye konuştu.

‘Programımız Kendi Operasyonlarımızın Ötesinde Bir Vizyona Sahip’

Sürdürülebilirlik programlarının hedefi hakkında bilgi veren Juan Jose Freijo, “Sürdürülebilirlik programımızı, kendi operasyonlarımızın ötesinde olumlu bir etki yaratacak şekilde tasarladık. Bu noktada ortaklarımız ve müşterilerimizle birlikte, iş dünyamız, gezegenimiz ve toplumlar üzerinde pozitif etkiler yaratacak yenilikçi bir vizyonu hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Brambles, Lojistik Sektöründe En Sürdürülebilir Şirket Olarak Seçildi

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!