BMC’nin Yerli Apron Otobüsü Neoport’a Yurtdışından Yoğun İlgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

60 Yıllık Gurur: BMC

60 Yıllık Gurur: BMC

Bu yıl 60. yılını kutlayan Türkiye’nin öncü ticari araç üreticisi BMC, 2017 yılında Belçika’da düzenlenen Busworld Otobüs Fuarı’nda sergilediği Neoport 14M apron otobüsü ile büyük beğeni toplamıştı. Bu otobüsler, Atatürk Havalimanı ve Kazakistan’daki Türkistan Uluslararası Havalimanı’nda aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı.

İstanbul Havalimanı’nda BMC Neoport 14M

Seri üretim çalışmalarına hızla devam eden BMC, Cumhuriyetimizin 100. yılında 7 adet Neoport 14M apron otobüsünü İstanbul Havalimanı’nda kullanılmak üzere TGS Yer Hizmetleri A.Ş.’ye teslim etti. Haziran ayında teslim edilen 7 yeni otobüs ile birlikte, İstanbul Havalimanı’nda kullanılan Neoport 14M apron otobüsü sayısı 16’ya ulaştı.

BMC Apron Otobüslerinin İhracat Başarısı

Apron otobüslerini yerli ve milli imkanlarla üreten BMC, bu alanda dünyanın sayılı üreticilerinden biri haline gelmiş ve Avrupa’nın en büyük ikinci üreticisi konumuna yükselmiştir. BMC’nin yurtiçindeki başarısı, yaptığı ihracatlarla yurtdışında da devam ediyor. Almanya ve Dubai’de katıldığı havalimanı sektör fuarlarında büyük beğeni toplayan otobüsler, farklı ülkelerden de talep görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Suudi Arabistan’daki en önemli havalimanı hizmet sağlayıcısı olan Suudi Al-Amad Havaalanı Hizmetleri ve Destekleyici Taşımacılık Şirketi (SAAS) ile görüşmeler tamamlanarak 10 adet apron otobüsünün ihracatı gerçekleştirildi. Temmuz ayı itibariyle bu otobüslerin Suudi Arabistan havalimanlarında hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Neoport 14M Apron Otobüsü

BMC’nin ürettiği ilk yerli ve milli apron otobüsü olan Neoport, 14 metre uzunluğundadır ve yolcu iniş-binişleri için tam alçak tabanlı yapısı ile havaalanı apronlarında konforlu bir ulaşım imkanı sağlar. Türk mühendisler tarafından özel olarak geliştirilen bu otobüs, hem yolcu hem de sürücü konforunu en üst seviyeye çıkarmak üzere tasarlandı.

Neoport apron otobüsü, ön tarafa yerleştirilmiş son teknoloji motoru sayesinde geniş ve ferah bir yolcu taşıma alanı sunar. 12 oturan ve 98 ayakta olmak üzere toplam 110 yolcu kapasitesi ile sınıfında liderdir. Geliştirilmiş süspansiyon sistemi sayesinde sürücü ve yolcuların araç içinde hissettiği titreşimi en aza indirerek konforlu bir seyahat sağlar.

BMC Neoport; tam havalı servis freni, her iki yana yatma, şasi alçaltma ve yükseltme sistemi, ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövdesi, iklimlendirme sistemi ve klima sistemi için ek motor gibi özelliklerle donatılmıştır.

BMC’nin Yerli Apron Otobüsü Neoport’a Yurtdışından Yoğun İlgi

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!