Arkas, Türkiye’nin İlk Reefer Konteyner Hattını Mersin’den Başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTK Demiryolu Hattı’nda İlk Tren

BTK Demiryolu Hattı'nda İlk Tren

Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı’nda Türkiye’den ilk tren, Arkas Lojistik organizasyonu ile yola çıktı. Bu önemli gelişme, bölgesel ve uluslararası ticaretin gelişimine büyük katkı sağlıyor.

Mersin, Türkiye ve Arkas İçin Stratejik Öneme Sahip

Arkas, Türkiye'nin İlk Reefer Konteyner Hattını Mersin'den Başlattı

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Mersin’in hem Türkiye’nin dış ticareti hem de Arkas için çok önemli bir şehir olduğunu vurguladı. Lucien Arkas, “1978’de Mersin’de ofisimizi açtık. Mersin bize, biz de Mersin’e her zaman destek olduk. Arkas olarak Mersin’de birçok ilkimizi gerçekleştirdik. Denizcilikte sözümüz var. Türklerin denizde bir yeri var. Onu geliştirmek için uğraşıyor ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. 50 gemimiz var ama 6 konteyner gemisi daha sipariş verdik. Mersin, demiryolu ile Anadolu’ya bağlandığında çok daha fazla gelişecek, buna inanıyorum ve yıllardır yatırım yapıyorum. Diğer taraftan, yıllar önce burada Yenice’de bir arazi aldık ve ardından 5 tane hibrit lokomotif siparişi verdik. Onları da seneye teslim alacağız.” diye konuştu.

27 Ülkede 30 Şube

27 Ülkede 30 Şube

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arkas Göçmez, “Mersin’e, Yenice’ye yapmış olduğumuz yatırımlar, bölgenin stratejik konumunu destekler boyutta ve bu şekilde devam edeceğiz” dedi. Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas ise, “Mersin ofisimizi açtığımız günden bu yana şirketimiz Hindistan’dan Amerika’ya, Afrika’dan Kuzey Almanya’ya kadar büyüyen ve 27 ülkede 30 şubeye ulaşan bir yapıya dönüştü” şeklinde konuştu.

Arkas, Türkiye’nin İlk Reefer Konteyner Hattını Mersin’den Başlattı

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!