Arkas Lojistik, Fretlog’u Satın Aldı ve Hindistan Pazarında Büyüme Hedefliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arkas Holding ve Fretlog Arasında Stratejik Anlaşma

Arkas Holding ve Fretlog arasında yapılan anlaşma, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez ve Fretlog Yönetici Ortağı Muharrem Dursun‘un katılımıyla düzenlenen imza töreni ile duyuruldu.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Hindistan’ın lojistik sektörü için taşıdığı öneme dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı:

“Hindistan, 3.7 trilyon dolarlık Gayri Safi Milli Hasılası ve 1.4 milyarı aşan nüfusuyla dünyanın en büyük beşinci ekonomisi konumunda. 20 yılı aşkın süredir yıllık ortalama %6’lık büyüme oranı ile dikkat çeken Hindistan’ın, 2030 yılında dünyanın en büyük üçüncü, 2075’te ise en büyük ikinci ekonomisi olması bekleniyor. Küresel jeopolitikteki koridorlar, Hindistan’ı Avrupa ve ABD ile bağlama hedefine odaklanmış durumda. 2000 yılında imzalanan Kuzey-Güney Koridoru ve bu yıl imzalanan Hindistan-Ortadoğu-Avrupa Koridoru, Hindistan’ın stratejik önemini gözler önüne seriyor. Bu bağlamda, Hindistan’da varlık göstermek bize büyük bir güç kazandıracaktır.”

Arkas Lojistik, Fretlog’u Satın Aldı ve Hindistan Pazarında Büyüme Hedefliyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!