Almanya’nın Üçüncü Büyük Konteyner Limanından Özel Davet Var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JadeWeserPort Limanı’nın Stratejik Konumu

JadeWeserPort Limanı'nın Stratejik Konumu

Almanya’da yük taşımacılığının merkezi olan, sanayi ve lojistik alanlarının pazarlanması ve yönetiminde önemli bir rol oynayan JadeWeserPort Limanı, Türkiye’yi tedarik zincirlerinde kritik bir ülke olarak değerlendiriyor. Limanın Üst Yöneticisi (CEO) Marc-Oliver Hauswald, Aşağı Saksonya eyaletinin limanın yüzde 100 hissesine sahip olduğunu belirtti. Hauswald, konteyner taşımacılığında Almanya’nın üçüncü büyük limanı konumunda bulunan limanın ayrıca ülkenin tek derin su limanı olduğunu hatırlatarak, 1725 metre uzunluğundaki rıhtıma dünyanın en büyük konteyner gemilerinin yanaştığını vurguladı.

Marc-Oliver Hauswald, “Yani dünyadaki her türlü konteyner gemisini misafir edebiliyoruz,” dedi. Limanda bir Türk şirketinin de faaliyette bulunduğunu belirten Hauswald, farklı sektörlerdeki Türk şirketleri için yeni fırsatlar olacağına dikkat çekti.

Türkiye’nin Altyapısı ve İş Gücü

Hauswald, Türkiye’nin Almanya için çok ilginç bir pazar olduğunu kaydederek, Türkiye’nin harika bir altyapısı ve iyi eğitilmiş iş gücü olduğunun altını çizdi. “Türkiye pazarıyla yakından ilgileniyoruz çünkü burada gelecek için birçok fırsat olduğunu düşünüyoruz,” yorumunu yaptı.

Hauswald, Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası Orta Koridor’un önem kazandığını ve bu bölgedeki potansiyele dikkat çekti. Orta Koridor’u kullanan Çin merkezli lojistik şirketleri ve limanları ile bağlantılarının olduğunu belirten Hauswald, gelecek yıl bu ülkeyle yeni hatlar açacaklarını bildirdi.

Almanya’nın Üçüncü Büyük Konteyner Limanından Özel Davet Var

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!