Alışan Lojistik, 150 Yeni Renault Trucks ile Çekici Filosunu Yenileyip Büyüttü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım ve Büyüme Stratejileri

Yatırım ve Büyüme Stratejileri

39. yılını geride bırakan Alışan Lojistik, büyüme stratejileri doğrultusunda filo yatırımlarını sürdürmektedir. Son yapılan 70 adet Renault Trucks T480 araç alımının ardından, şirket 2024 yılında 150 çekici daha almayı planlamaktadır. 2023 yılında PSA International ile ortaklık kuran Alışan Lojistik, Renault Trucks teslimat törenine PSA BDP yöneticileri ile katıldı.

Teslimat Töreni ve Katılımcılar

Teslimat Töreni ve Katılımcılar

Törende, Alışan Lojistik Ceo’su Damla Alışan, PSA BDP Ceo’su Chee Foong Wan, PSA BDP Genel Müdür Yardımcısı Hector Gonzales ve PSA BDP META Bölgesi Başkanı Fikret Ersoy hazır bulundular. İlk 60 araç, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ve ekibi tarafından teslim edildi.

Turbo Compound Teknolojisi ve Yakıt Tasarrufu

Turbo Compound Teknolojisi ve Yakıt Tasarrufu

Alışan Lojistik, Türkiye’de Renault Trucks’ın sunduğu Turbo Compound teknolojisini test eden ilk lojistik firmasıdır. Damla Alışan konu ile ilgili olarak, yeni teknoloji sayesinde %10’a varan yakıt tasarrufu sağladıklarını belirtti. Turbo Compound teknolojisi, daha düşük motor hızlarında, daha yüksek tork seviyelerine ulaşılmasını sağlamakta ve böylece yakıt verimliliğini artırmaktadır.

Tek Markalı Filo Avantajları

Alışan Lojistik Ceo’su Damla Alışan, tek markalı filo yönetiminin servis ve bakım süreçlerini daha hızlı ve etkin yönetmeyi sağladığını vurguladı. Güncel filolarındaki çekici grubunun %39’u Renault Trucks çekicilerden oluşurken, yeni yatırımlarla bu oran %60’a çıkacak.

Sürdürülebilirlik ve Gelecek Hedefleri

Sürdürülebilirlik ve Gelecek Hedefleri

Damla Alışan, PSA International ile kurdukları ortaklık sayesinde büyüme hedeflerini global platforma taşıdıklarını belirtti. Son üç yılda %100’ün üzerinde büyüme trendi yakaladıklarını ve bu trendi sürdürmeyi hedeflediklerini ifade etti. Teknoloji, verimlilik ve sürdürülebilirlik konularındaki yatırımlarıyla sektörde fark yaratmaya devam edeceklerini belirtti.

Renault Trucks’ın Satış Sonrası Hizmetleri ve Finansal Çözümler

Renault Trucks’ın Satış Sonrası Hizmetleri ve Finansal Çözümler

Alışan Lojistik, Renault Trucks’ın sunduğu satış sonrası hizmetlerden ve finansal paketlerden memnuniyetini dile getirdi. Excellence Predict sözleşmesi kapsamında araçların bakım ve onarım işlemleri Renault Trucks Yetkili Servisleri’nde yapılacak. Damla Alışan ayrıca, Renault Trucks Finansal Hizmetler’in sunduğu finansal çözümlerin yatırım kararlarında önemli bir rol oynadığını belirtti.

Alışan Lojistik, 150 Yeni Renault Trucks ile Çekici Filosunu Yenileyip Büyüttü

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!