80 Yıllık Obdan Sistem, Yeni Deposu ile Rekabetin Zirvesine Çıkıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Obdan Sistem Hakkında Genel Bilgi

Obdan Sistem, 1945 yılından bu yana faaliyet gösteren, 4. nesil bir aile şirketidir. Kimya, gıda, otomotiv, sağlık, tekstil ve elektronik gibi birçok sektörde hizmet veren firma, gümrük müşavirliği, danışmanlık, antrepoculuk, depoculuk ve forwarding alanlarında deneyimini ve uzmanlığını sürekli olarak geliştirmektedir. Yaklaşık 80 yılı kapsayan köklü geçmişiyle, modern yaklaşımları birleştirerek müşteri odaklı hizmet sunmaktadır.

Obdan Sistem, saha çalışanları, ofis personeli ve lojistik merkezi çalışanlarıyla toplamda yaklaşık 200 kişilik bir ekiple faaliyet göstermektedir. Ayrıca, bünyesinde 10 gümrük müşaviri ve 35 gümrük müşavir yardımcısı bulunmaktadır. Ekipte, 25 yıldan fazla süredir firmada görev yapan 18 yönetici de önemli bir yer tutmaktadır.

Lojistik Hizmetlerimiz

Lojistik Hizmetlerimiz

Obdan Sistem olarak, lojistik faaliyetlerimizi Taşıma İşleri Organizasyonu (TİO) Belgesi kapsamında yürütmekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı taşıma işleri organizasyonu alanında faaliyet gösteren firmamız, bu alanda hızlı bir büyüme kaydetmiştir. İlk yıl hedeflerine ulaşan Obdan Sistem, ikinci yılda iki kat büyüme başarısı elde etmiş ve 2024 yılında da yine iki kat büyümeyi hedeflemektedir.

Yurtiçi taşıma organizasyonunda ise gümrükleme faaliyetleriyle birleşik iş geliştirme çalışmaları sonucunda önemli bir artış sağlanmıştır. Obdan Sistem, taşıma, antrepoculuk ve depolama alanlarında ön planda yer almakla birlikte etiketleme, mal toplama ve co-packing gibi katma değerli hizmetlerde de tercih edilen firmalar arasındadır.

Depolama Kapasitemiz ve Yeni Yatırımlar

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da şubeleri bulunan Obdan Sistem, İstanbul’daki tüm gümrüklerde de ofisler bulundurmaktadır. 2000 yılında Kartal’da kurulan ve 2013 yılında Tuzla Tepeören’e taşınan Erenköy Gümrüğü’ne bağlı A tipi genel antrepoda 11.000 m2 kapalı alan ve 15.000 palet depolama kapasitesi bulunmaktadır.

Son dönemde depo/antrepo operasyonlarında %60’tan %100 doluluk oranlarına ulaşan firma, 2024 yılı sonuna kadar %20 daha büyümeyi hedeflemektedir. Yeni yatırımlarla kapasitesini artırmayı planlayan Obdan Sistem, 2026 yılının ilk çeyreğinde Akviran, Gebze’de hizmete girecek yaklaşık 20 bin metrekare büyüklüğündeki yeni deposuyla kapasitesini iki katına çıkaracaktır.

Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme Stratejileri

Sürdürülebilirlik ilkelerini faaliyetlerine entegre eden Obdan Sistem, Yeşil Komite vasıtasıyla tüm paydaşlarında sürdürülebilirlik farkındalığı yaratmaktadır. Karbon ayak izini ve atıkları azaltmak için özenle çalışan firma, emisyonları minimize etmek için düzenli ölçümler yapmaktadır. Ayrıca, fırsat eşitliği ve kadın istihdamına büyük önem veren Obdan Sistem, UTİKAD Kadın Odak Grubu ile birlikte kadınların lojistik sektöründe daha aktif rol almasını teşvik etmektedir.

Dijital dönüşüm alanında da öncü girişimlere imza atan firma, müşterilere özel dijital platformlar sunmaktadır. ObSYS ERP Sistemi, ObSYS Web Portal, Cep Gümrük ve ObSYS WMS – Depo Yönetim Sistemi gibi yazılımlar ile iş ortaklarına süreçlerini tek ekrandan takip etme ve verimlilik elde etme fırsatı sunmaktadır.

Önümüzdeki yıl için organik büyüme ve yıllık %10 büyüme hedefi koyan Obdan Sistem, yüksek kalitede hizmet vermeyi öncelikli hedef olarak belirlemiştir.

80 Yıllık Obdan Sistem, Yeni Deposu ile Rekabetin Zirvesine Çıkıyor

Bültene Abone Olun

Lojistik sektör haberlerine ilk önce ulaşmak için bültenimize abone olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

intralojistik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!